Apple zyrtarisht lëshon iOS 14.1 dhe iPadOS 14.1

Kryefjala ka mbaruar dhe makineritë në zyrat e Apple kanë filluar. Nga njëra anë, faqja e internetit e Big Apple është azhurnuar për të përcaktuar të gjitha lajmet për produktet e saj të reja, duke përfshirë iPhone të ri 12 dhe HomePod Mini të ri. Sidoqoftë, kemi edhe lajme në fushën e softuerit. Dhe a është kjo iOS 14.1 dhe iPadOS 14.1 tani janë zyrtarisht të disponueshëm, Disa versione që nuk kemi qenë në gjendje t'i provojmë kurrë për shkak të kërcimit të Apple në iOS dhe iPadOS 14.2 beta disa javë më parë. Nëse keni iOS ose iPadOS 14 në pajisjen tuaj, tani mund të instaloni këto versione të reja!

iOS 14.1 dhe iPadOS 14.1, versionet e humbura, tani zyrtarisht të disponueshëm

Nëse ju kujtohet disa javë më parë Apple lëshoi ​​iOS 14.2 dhe iPadOS 14.2 beta të zhvilluesve. Kjo lëvizje ishte e habitshme sepse ekipi i Cupertino kishte anashkaluar fjalë për fjalë versionin 14.1. Ekspertët siguruan që kodi i iOS 14.1 përmbante informacione të rëndësishme për harduerin e iPhone-ve të ardhshëm dhe se botimi i këtij versioni do të nënkuptojë rrjedhje javë para ngjarjes zyrtare të prezantimit.

Javë më vonë dhe me iPhone 12 të paraqitur, Apple ka lëshuar zyrtarisht iOS dhe iPadOS 14.1 pa beta paraprake. Kjo do të thotë, ndryshimet që do të ketë do të lidhen me integrimin e harduerit të produkteve të reja në ekosistemin iOS 14. Megjithatë, ka ende kohë që ne të testojmë versionet dhe të gjejmë lajme që, duke njohur Apple, me siguri atje janë më shumë nga një.

Versioni tani është në dispozicion për tu azhurnuar pajisjet tuaja përmes kabllove falë Finder ose iTunes, ose përmes azhurnimeve OTA duke shkuar te Settings> Software Updates. Në orët e ardhshme ne do të publikojmë lajmet në lidhje me këto versione të reja me të cilat Apple ka vendosur të na kënaqë sot.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Nga zero dijo

  Me sa duket ky azhurnim është tërhequr, nuk dihet pse

 2.   Walter dijo

  Ku e patë që është azhurnimi i softuerit, pasi nuk shfaqet nga ota ose nga iTunes, unë kam një 11 pro.
  Unë kam shikuar dhe nuk mund të gjej një azhurnim

 3.   Allan dijo

  Apple e ka tërhequr këtë azhurnim sepse ishte një gabim që ata e publikuan siç thonë në MacRumors. NUK KA P URDITSUAR

 4.   Allan dijo

  Apple e ka tërhequr këtë azhurnim sepse ishte një gabim që ata e publikuan siç thonë në MacRumors. NUK KA P URDITSUAR

 5.   Allan dijo

  Apple pa dashje publikoi azhurnimin, por ata e kanë tërhequr atë siç raportohet nga MacRumors. kështu që për momentin nuk ka asnjë azhurnim