A ju është dhënë një Apple Watch? Këto janë truket më të mira që duhet të dini

Me kalimin e kohës, Apple vëzhguesh ka pushuar së qeni një produkt i ngrohtë për t'u bërë një nga më të njohurit në katalogun e pajisjeve që kompania Cupertino ka në katalogun e saj. Çmimi i tij "i përmbajtjes" dhe shumëllojshmëria e tij e gjerë e modeleve e bëjnë të sigurt se ai është bërë një nga pajisjet më të talentuar në gamën e Apple.

Nëse keni një Apple Watch të ri, sot ne do t'ju mësojmë shumë hile që mbase nuk i dini dhe t'ju ndihmojnë ta menaxhoni shumë më mirë. Qëndroni me ne dhe përfitoni sa më shumë nga Apple Watch.

Ashtu si në shumë raste të tjera, ne kemi vendosur ta shoqërojmë këtë postim me një video në të cilën mund të shihni në kohë reale se si funksionojnë këto hile për të cilat po flasim. Mos harroni se gjithashtu, nëse pajtoheni dhe na lini një pëlqim, ju mund të ndihmoni komunitetin Actualidad iPhone të vazhdojë të rritet. Ndërkohë, ne shkojmë atje me të gjitha hilet:

 • Organizoni aplikacionet sido që dëshironi: Ky është një funksionalitet i trashëguar nga iOS dhe është që natyrshëm, nëse jemi në galerinë që na tregon të gjitha aplikacionet dhe ne shtypim dhe mbajmë një ikonë, ata do të fillojnë të kërcejnë dhe ju mund t'i organizoni ato. Kjo gjithashtu mund të bëhet nga aplikacioni iPhone duke hyrë Shikoni> Shtrirja e aplikacioneve> Rreshtimi.
 • Fshi aplikacionet: Ky funksionalitet është shumë në përputhje me atë të mëparshëm, për të eleminuar aplikacionet duhet të ndjekim të njëjtin hap të mbajtjes poshtë të një aplikacioni dhe klikimit të "X". Megjithëse mundemi edhe nga iPhone thjesht futemi në listë dhe klikojmë "Shfaq në iPhone" për të vazhduar ta çinstaloni atë.
 • Qasje e shpejtë në aplikacionet tona: Apple Watch ka një "Dock" që aktivizohet duke shtypur butonin më të madh. Në aplikacionin "Watch" të iPhone mund të zgjedhim funksionin "Dock" dhe do të zgjedhim se cilin nga aplikacionet tona duam të shfaqet shpejt këtu.
 • Përgjigje të shpejta ndaj mesazheve: Shumica e aplikacioneve do të na lejojnë të përgjigjemi automatikisht me përgjigje të paracaktuara për njoftimet që marrim. Për ta bërë këtë, thjesht klikojmë në njoftim dhe do të hapet një mundësi zbritëse.
 • Personalizoni përgjigjet e shpejta: Nëse nuk ju pëlqejnë përgjigjet e shpejta të paracaktuara që ka Apple Watch, mund t'i personalizoni ato lehtësisht duke ndjekur rrugën më poshtë: Shikoni> Mesazhet> Përgjigjet e parazgjedhura dhe mund t'i personalizoni sipas dëshirës tuaj, për të përmbushur nevojat tuaja ditore kur përgjigjeni.
 • Hesht një telefonatë nga iPhone: Nëse iPhone dhe Apple Watch po bien në të njëjtën kohë dhe ju nuk keni iPhone tuaj në dorë për të heshtur telefonatën, një mënyrë kurioze që shumë njerëz nuk e dinë për të heshtur telefonatën pa u varur është të mbuloni ekranin e Apple Watch plotësisht me dorën tuaj.
 • Hiqni të gjitha njoftimet në të njëjtën kohë: Nëse keni marrë një ortek njoftimesh, tashmë e dini që Apple Watch nuk i organizon ato aq mirë sa iPhone. Sidoqoftë, nëse rrëshqitni nga lart poshtë, pas njoftimit të fundit do të keni një buton Fshi të gjitha njoftimet.
 • Shkoni deri në fillim në një aplikacion: IPhone ka një funksionalitet që na lejon të kthehemi në fillim pasi kemi bërë shumë lëvizje duke shtypur thjesht orën e iPhone. E njëjta gjë ndodh në Apple Watch nëse shtypni këndin e sipërm të djathtë aty ku është.
 • Aktivizoni mënyrën Tavolina e shtratitApple Watch gjithashtu ka një Qendër Kontrolli me një ton shkurtesash. Për të hyrë në të, duhet vetëm ta shpalosim nga poshtë lart. Nëse duam ta bëjmë nga një aplikacion duhet ta bëjmë ngadalë duke shtypur dy sekonda dhe do të shfaqet.
 • A e keni humbur iPhone-in tuaj? Gjeni atë me Apple Watch: Kthehemi te Qendra e Kontrollit, ku do të gjejmë një buton kushtuar gjetjes së iPhone. Kjo ikonë që tregon iPhone do ta bëjë atë të lëshojë një tingull të vazhdueshëm për të qenë në gjendje ta lokalizoni pasi ta keni humbur, shumë i dobishëm.
 • Kapërceni numërimin mbrapsht të një stërvitje: Kur të filloni një stërvitje të re me aplikacionin Apple Watch do të shihni se ai numëron mbrapsht. Meqenëse nuk ka kohë për të humbur, ne mund ta kalojmë atë numërim thjesht duke prekur ekranin, ai do të fillojë të numërojë trajnimin pa probleme të mëtejshme.
 • Mos harroni të ndërpritni stërvitjet tuaja: Ndërfaqja e trajnimit që shfaqet nëse rrëshqasim nga e majta në të djathtë me një trajnim të aktivizuar do të na lejojë të ndërpresim trajnimin, kështu që nëse nuk kemi zgjidhje tjetër përveç se të ndalemi për të pirë ujë ose për të trajtuar ndonjë nevojë, ne mund të mbledhim të dhënat tona më saktë.
 • Orët e Disney dhe Mickey Mouse do të na tregojnë kohën: Ju keni qenë në gjendje të verifikoni bashkëpunimin e Apple me Disney në Apple Watch, ndër të tjera gjejmë orët Mickey dhe Minnie. Me këtë të aktivizuar, nëse klikojmë në Mickey ose Minnie, ata do të na tregojnë kohën që shënohet në atë kohë.
 • Por jo vetëm në këtë mënyrë mund të dëgjojmë kohën: Ne kemi një mori vrojtimesh të personalizuara dhe nëse bëjmë dy trokitje të shpejtë në pjesën e orës ku shfaqet koha, Siri do të flasë me ne për të na treguar saktësisht se sa është koha në ato kohë.
 • Kontrolloni muzikën tuaj: Në cilësimet e Apple Watch do të gjejmë mundësinë që nëse jemi duke luajtur muzikë dhe nëse aktivizojmë orën, mund të trajtojmë kontrollin multimedial. Nëse ktheni Digital Crown do të jeni në gjendje të rregulloni vëllimin e kufjeve tuaja, veçanërisht nëse përdorni AirPods do të keni më shumë mundësi të tilla si ANC i modelit Pro.

Këto janë truket më të mira që mendojmë se duhet të dini me ardhjen e Apple Watch tuaj të ri në mënyrë që të merrni të gjithë performancën e duhur dhe të mos humbni asnjë sekondë të vetme. Padyshim që kemi shumë më shumë gjëra për t'ju thënë në lidhje me Apple Watch dhe kjo është ajo që ne bëjmë vazhdimisht këtu në Actualidad iPhone, mos harroni se çdo ditë ne lëshojmë lajme dhe udhëzime për produktet tuaja të preferuara të Apple si iPhone, iPad dhe shumë më tepër, kështu që shtoni iPhone News në skedën tuaj Favorites dhe bashkohuni në komunitetin tonë për të kontrolluar të gjithë mjedisin tuaj Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Robert dijo

  Kjo është interesante për tu lexuar!