Disa artikuj nga Jobs nga koha e tij në NeXT janë në ankand

Sandale-pune-ankand

Pasi u largua nga Apple, Steve Jobs themeloi kompaninë NeXT Computer, duke ribashkuar një pjesë të ekipit të tij të mëparshëm me të cilin kishte punuar në kompaninë që kishte themeluar me Steve Wozniak. Ideja ishte praktikisht e njëjtë me Apple, bashkërisht shesin edhe harduer edhe softver përfshirë sistemin operativ.

Vite më vonë, në 1996 Apple bleu kompaninë për të azhurnuar sistemin operativ Macintosh, duke blerë atë shënoi kthimin e Steve Jobs në kompaninë që ai kishte themeluar dhe se supozohej se do të fillonte përsëri kompania që në ato momente ishte në orë të ulëta.

seiko-steve-pune

Pas kthimit të tij në Apple, gjendja financiare e kompanisë nuk ishte shumë e mirë. Steve Jobs foli me Bill Gates për Microsoft që t'u huazonte para në këmbim të 4% të aksioneve të tyre dhe rastësisht përfundoni mosmarrëveshjen mbi ndërfaqen grafike të përdorur nga të dy kompanitë.

Edhe pse figura e Jobs është parë gjithmonë si një person i fiksuar pas punës, ai nuk ishte i tillë, të paktën në fazën e tij në NeXT, pasi në kohën e tij të lirë ai bën kopshtari organike, duke rritur ushqime natyrale për të eksperimentuar në kuzhinë. Këto aktivitete u organizuan nga Mark Scheff, një shef ushqimesh natyrale i cili ishte gjithashtu përgjegjës në vitet '80, për mirëmbajtjen e gjobës që Jobs kishte në Albany (California).

Sandale-pune-ankand-2-768x380

Sipas Scheff, Steve punësoi disa njerëz për ta ndihmuar atë në hobin e tij të rritjes së ushqimit organik. Kur Jobs u lodh, ai vendosi t'i jepte partnerit të tij të kopshtarit rroba dhe sende të ndryshme, sende që ai shpërndau midis miqve të tij, megjithëse disa prej tyre i mbajti si suvenire dhe që për disa ditë do të dalë në ankand:

 • Nje pale sandale të përdorura Markë Birkenstock
 • një xhup me qafë të lartë nga NeXT
 • Un orë dore seiko të përdorura
 • Un stilolaps me logon e Apple nga vitet '80.
 • Dy kartela biznesi / Pamja e ardhshme.
 • Dhe një faturë transporti me Nënshkrimi i vendeve të punës.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Tuco Benedicto Juan Maria Ramirez dijo

  Dhe ata do të paguajnë një kullotë për disa rrokullisje vulgare të qelbura

 2.   Anthony dijo

  Kur do të futen në ankand dhe ku do të doja të dija nëse do të gjendej në ndonjë faqe apo në një ankand diku në erëza

  1.    Salla Ignatius dijo

   Antonio, të gjitha këto sende janë shitur tashmë në ankand. Seiko arriti një vlerë prej $ 40.000, sandalet 2750 $, këmisha me mëngë 7.500 $ dhe grumbulli i përbërë nga kartat e biznesit, stilolapsi dhe dëftesa me nënshkrimin arritën shifrën e 16.260 $.

 3.   xhudet20 dijo

  Epo, ju mund të shihni të vendosni lajmet në ditën e tyre jo më vonë se sa duhet dhe kjo tregon se është një kopje dhe ngjitur që ju as nuk e keni shqyrtuar pak, ju lutem nëse e bëni atë, bëjeni mirë

  1.    IOS 5 Përgjithmonë dijo

   Duke u ankuar
   Nëse jeni kaq i zgjuar, filloni blogun tuaj