1Password është azhurnuar për Mac dhe tani mbështet Touch Bar dhe Touch ID të MacBook Pro

1password

1Password është një nga aplikacionet më të mira që mund të gjejmë aktualisht në treg për të menaxhuar çdo ditë të të gjitha lidhjeve që ne bëjmë. 1Password na lejon të ruajmë të dy adresat e internetit dhe emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin nga të gjitha shërbimet që ne përdorim, në mënyrë që të mos jetë e nevojshme të kujtojmë se cili është fjalëkalimi i secilit shërbim, në këtë mënyrë shmangim përdorimin e fjalëkalimit për të gjitha shërbimet, diçka që nuk rekomandohet shumë, pasi që nëse miqtë e ata që nuk po përdorin një nga shërbimet tona mund të kenë qasje në të gjitha ato.

prek-shiritin-1 fjalekalimi

1Password është në dispozicion për të dy iOS dhe OS X dhe Windows, në mënyrë që të mund t'i përdorim ato përmes platformave të ndryshme në të cilat është në dispozicion, platforma që sinkronizohen përmes iCloud në mënyrë që të kemi të njëjtat të dhëna hyrjeje në të gjitha pajisjet tona në çdo kohë.

Lëshimi i MacBook Pro i ri me Touch Bar, i jep AgileBits një mundësi të re për të promovuar shërbimin e saj, falë sensorit të gjurmës së gishtit që është ngjitur me Touch Bar, Touch Bar që është përdorur gjithashtu në azhurnimin më të fundit të 1Password. Sot, e hënë, 14 nëntor, shumë do të jenë përdoruesit që fillojnë të marrin MacBook Pro të parë me Touch Bar dhe falë azhurnimit të versionit për OS X, tashmë mund të përdorin Touch ID për të identifikuar veten e tyre kur hyni në aplikacion dhe në shërbimet që lidhen me të.

1 fjalëkalim-prekje 3d

Aplikacioni iOS është në dispozicion për shkarkim falas por me blerjet brenda aplikacionit që zhbllokojnë kufizimin e versionit falas, për 9,99 euro. Sidoqoftë, versioni për Mac është në 64,99 euro, një çmim që shumë përdorues e konsiderojnë shumë të lartë për atë që na ofron. Për fat të mirë AgileBits, zhvilluesi i aplikacionit, zakonisht ofron fushata zbritje për këtë aplikacion, kështu që nëse duam ta kapim atë, do të duhet të presim që ajo të nisë një promovim, një promovim zbritjeje që me siguri do të vijë me periudhën e Krishtlindjes.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.