Përditësimi i firmuerit për AirPods 3E751

AirPods Pro

Dje kompania Cupertino lëshoi ​​një azhurnim firmware për përdoruesit e AirPods. Në këtë rast është versioni 3E751 dhe në të duket se shtohen disa ndryshime dhe përmirësime në stabilitetin, sigurinë dhe performancën e tyre.

Si zakonisht në këto azhurnime, kompania Cupertino nuk specifikon në detaje se nga çfarë përbëhet kjo azhurnim, por supozohet se ka të bëjë me përmirësimet e përmendura më parë. Mos harroni se Ky version i ri i softuerit për AirPods instalohet automatikisht.

Përdoruesit nuk duhet të bëjnë asgjë për të instaluar këtë version të ri të firmuerit në AirPods tonë, ne thjesht duhet t'i kemi të lidhur me iPhone-in tonë dhe ata do të azhurnohen automatikisht vetë. Në rastin që ju dëshironi detyroni instalimin e këtij firmueri të ri mund të kryeni hapat e mëposhtëm:

 • Ne i lëmë AirPods brenda kutisë së karikimit
 • Ne lidhim kabllon e karikimit të Rrufesë dhe kaq

Me këtë procedurë do të jemi në gjendje të detyrojmë azhurnimin e firmware në një farë mënyre në rast se nuk është instaluar. Nëse ajo që dëshironi është të dini versionin që Airpod-et tuaja kanë instaluar, ne thjesht duhet të ndjekim hapat e mëposhtëm:

 1. Sigurohuni që keni AirPods të lidhur me iPhone ose iPad
 2. Hapni aplikacionin Settings
 3. Zgjidhni opsionin, i Përgjithshëm
 4. Hyni në seksionin, Informacion
 5. Klikoni mbi tekstin, AirPods ose emrin që keni

Me këto hapa mundeni kontrolloni versionin që kanë instaluar AirPods tuaj Me një mënyrë të lehtë dhe të shpejtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Fernando dijo

  Një nga përmirësimet që kam qenë në gjendje të verifikoj është se në iPhone 12 pro max tingulli klikonte, dhe tani tingëllon shumë mirë, ne duket se kemi korrigjuar disa papajtueshmëri me iPhone 12

 2.   Alba dijo

  Përshëndetje, nuk është instaluar automatikisht dhe as nuk kam qenë në gjendje ta "detyroj" duke i futur siç i thoni ju. A ka ndonjë mënyrë tjetër për të azhurnuar versionin? A është për AirPods Pro? Faleminderit!

 3.   Guillaume dijo

  L'amélioration majeure që j'ai pu zgjedhës suite à la nouvelle mise à jour 3E751 d 'avril 2021 në lidhje me AirPods banon në zvogëlimin e dukshëm të djalit "CLIC" es par le clavier lors de la saisie de texte à tout leveau de volume . Ju propozoni të shkarkoni më shumë se të pranishmit dhe të pranishmit tuaj tani janë nga AirPods në modalitetin MUET në sajë të një aplikimi të zgjatur të vëllimit të vëllimeve (-), dhe klava e votave do të jetë e heshtur. Merci APPLE c'était i pambështetur dhe cette mise à jour est la mirëpritur