Bëni hapësirë ​​në rendin e ditës! Më 5 qershor ka një ngjarje të Apple

Kryesore e mollës

Në përputhje me parashikimet, Apple sapo ka informuar shtypin se kur do të jetë ngjarja e saj e ardhshme publike, e cila do të zhvillohet brenda kornizës së WWDC. Konferenca e Zhvilluesve të Apple tashmë është një skenar i zakonshëm për sa i përket prezantimeve, duke qenë ajo që zhvillohet gjatë atyre ditëve e fundit para se të tregojë produktet e saj të reja në muajin shtator.

Data e zgjedhur këtë vit për fjalën kryesore është 5 qershori, pas së cilës do të fillojë një javë me plot aktivitete interesante për të gjithë zhvilluesit që vizitojnë San José ato ditë, një vendndodhje që ne nuk ishim përdorur më për t'u shoqëruar me ta. Hera e fundit që Apple zgjodhi këtë vend për të pritur WWDC ishte në 2002, pas së cilës ata kanë ndjekur 14 vjet në San Francisco. Ky kthim, sipas vetë kompanisë, është kryesisht për shkak të kushteve të afërsisë me kampusin Apple, gjë që e bën më të lehtë pjesëmarrjen e punonjësve. 

Gjatë ngjarjes, ne shpresojmë të shohim në skenë risitë kryesore të kompanisë në nivelin e softuerit me të cilin sistemet e saj operative pritet të marrin një pamje të re, veçanërisht në iOS. Në mënyrë të ngjashme, një pajisje e mundshme e ngjashme me Google Home dhe Alexa aktuale mund të bënte edhe një paraqitje. Sigurisht, për momentin sekreti kryesor dhe intriga janë absolute, pa ditur asgjë ende me siguri.

Prezantimi do të bëhet në orën 19:00 pasdite (koha gadishullore Spanjolle), duke vazhduar me kohën e caktuar për të cilën jemi mësuar dhe supozojmë se Apple do ta transmetojë atë drejtpërdrejt përmes faqes në internet. Sigurisht, në Actualidad iPhone ne do të mbulojmë të gjitha lajmet në minutë atë ditë dhe ne po mbështetemi që ju ta jetoni atë me ne. Flokët e Federighi, këmisha Cue dhe më shumë, në më pak se një muaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.