Bashkimi Evropian fillon trajnimin e policisë se si të kollitem iPhone

Celebrite

A janë iDevices aq të sigurta sa pretendon Apple? A është e pamundur t'i aksesosh ato dhe të vjedhësh informacionin? Ju tashmë e dini shqetësimin e Apple se është kështu, por gjithashtu e dini që nuk ka asgjë të palëkundur dhe kompani si Cellebrite tashmë ofrojnë shërbime të piraterisë për të hyrë në pajisje të mbyllura. Tani djemtë e AppleInsider ata e botojnë atë Bashkimi Evropian do të kishte filluar të formohej te forcat e rendit, tenë polici, në mënyrë që ata të mësojnë teknika se si të kollitem pajisjet si iPhone. A duhet të shqetësohemi? Vazhdoni të lexoni dhe ne do t'ju tregojmë më shumë detaje ...

Gjëja e parë për t'ju thënë, nuk ka nevojë të shqetësohesh, askush nuk do ta hakojë iPhone-in tuaj "ligjërisht" nëse nuk jeni fajtor për asgjë. Sigurisht, nëse keni diçka për të fshehur shqetësimin ... Sipas raportit të dalë nga AppleInsider, ky trajnim, i financuar nga BE, përfshin udhëzime për përdorimin e GrayKey për të kollitur iPhone dhe për të zbatuar malware që akseson pajisjet e përdoruesve të hetuar. Disa praktika të financuara nga BE-ja që nuk do të përdoren vetëm nga vendet anëtare të BE-së. Sigurisht, asgjë e re, ju e dini që ka kompani të tjera që aktualisht ofrojnë shërbime aksesi në pajisje të tilla si iPhone, në këtë rast është një investim nga BE për të zhvilluar metodat e veta të hakimit.

Po është e vërtetë që po flasim për një botim të mediave të ndryshme por nuk ka asnjë konfirmim nga Bashkimi EvropianPër këtë arsye, do të na duhet të presim që BE t'i shpjegojë këto praktika. Edhe une te them ty, nuk ka asgjë të palëkundur, Isshtë e vërtetë që Apple përpiqet me të gjitha mjetet që pajisjet e saj të mbrojnë privatësinë tonë, por unë gjithashtu po ju them se Nëse dëshironi që të dhënat tuaja të jenë 100% të paarritshme, thjesht harroni pajisjet dixhitale. Ne do të shohim se çfarë do të ndodhë me gjithë këtë ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Diego dijo

  Ju e keni dizenjuar faqen në një mënyrë të tillë që të refuzoni të gjitha cookies ju nevojiten më shumë se gjysmë ore. Ju duhet të shkoni partner me partner, duke e refuzuar në mënyrë eksplicite.

  Unë sugjeroj që ta ndryshoni atë. Të paktën për mua ju keni shkatërruar të gjithë reputacionin tuaj. Dhe ishte vërtet mirë.