Bateria iPhone 7 mund të jetë 14% më e madhe se iPhone 6s aktual

bateri-iphone-7

Thashethemet e reja shfaqen përsëri në lidhje me iPhone-in e ardhshëm që kompania me bazë në Cupertino do të paraqesë brenda dy muajsh, së bashku me versionet përfundimtare të sistemeve operative të kompanisë. Sipas thashethemeve të fundit, gjenerata e ardhshme e iPhone 7 do të ketë një bateri me kapacitet më të lartë. Apple mund të rrisë baterinë deri në 1960 mAh, e cila do të ishte një rritje prej 14% krahasuar me iPhone 6s.

Ky thashethem i ri vjen nga OnLeaks dhe duhet të merret me një kokërr kripë, si shumica e rrjedhjeve, që atëherë postimi pretendon se burimi është pothuajse plotësisht i besueshëm, por nuk e garanton atë 100%. Aktualisht iPhone 6s ka një bateri 1715 mAh ndërsa paraardhësi i tij, iPhone 6, implementoi një bateri 1810 mAh pavarësisht se të dy kishin të njëjtën madhësi të ekranit.

Sidoqoftë, modelet 4 inç integrojnë një bateri 1500 mAh, më shumë se sa për të menaxhuar atë madhësi të ekranit, falë përmirësimeve që përmirësimet e fundit që Apple ka shtuar në versionet më të fundit të sistemeve operative mobile. Praktikisht çdo javë ne po raportojmë thashetheme dhe rrjedhje të reja në lidhje me modelet e reja të iPhone 7 që kompania do të nisë shtatorin e ardhshëm.

Dje pa shkuar më tej ju treguam imazhet e disave EarPods të supozuar me lidhje rrufe, imazhe nga Weibo, si të tjerët që ju treguam një javë më parë, por që kishin të gjitha shenjat e të qenit një montazh. Imazhet e djeshme, nuk është se ato na bëjnë të lëmë dyshime, pasi lloji i lidhjes së rrufesë është praktikisht i njëjtë.

Nga ana tjetër, të hënën e kaluar ju kemi treguar imazhet e disa modeleve të iPhone 7, në të cilat mund të shohim se si butoni për të heshtur tingullin e iPhone është zhdukur në anën e djathtë të terminalit. Por ne gjithashtu mund të shohim një lidhje Smart Connector si ajo që aktualisht është në dispozicion në 12,9 dhe 7,9-inç iPad Pro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   reklamat dijo

    Çdo vit lexoj që bateria e iPhone është me kapacitet XX% më të madh dhe iPhone 6 më zgjat sa më zgjati 3g