Bateria Apple MagSafe dhe kapaciteti i saj, mAh më e shtrenjtë në treg?

Kohët e fundit Apple ka lansuar bateria juaj e re MagSafe, diçka që pritej dhe vonesën e së cilës nuk e dimë në nisje. Ne imagjinojmë se lançimi i shkallëzuar i këtij lloji të produktit duhet të ketë një përbërës strategjik. Ajo që unë e kam të qartë është se shton në listën time të hollësishme të produkteve me çmime absurde nga kompania Cupertino.

Le të zbulojmë baterinë e re MagSafe, kapacitetin e saj çuditërisht të ulët të autonomisë dhe disa nga veçoritë e saj më pak të përmendura. Siç thonë ata: Apple e ka bërë përsëri.

Ne fillojmë me paketimin, në të cilin do të gjejmë vetëm baterinë, jo një kabllo të mjerë ngarkimi. Apple rekomandon që të përdorni adaptorë të rrymës 20W ose më shumë, kurioz duke marrë parasysh që kaloi nga përfshirja e një adaptori 5W në iPhone në heqjen direkt të tij nga kutia. Nga ana tjetër, ata e shfrytëzojnë rastin për të rekomanduar që ta karikojmë plotësisht përpara përdorimit të parë.

Kur ta lidhim, do të shfaqet në Battery Widget, nëse dëshirojmë, ndërsa fuqia e daljes është tre herë më e lartë se ngarkuesi standard i Apple, domethënë, do të karikojë iPhone tuaj me një fuqi 15W, po, pa tel. Nga ana e saj, Bateria është e aftë të ofrojë një karikim të plotë të iPhone 12 Mini dhe afërsisht 70% të ngarkimit të iPhone 12/12 Pro. 

Ndërsa kompania Cupertino heziton të zbulojë aftësinë e saj në informacionin e reklamave, ajo nuk ka pasur zgjedhje tjetër përveç se ta përfshijë atë në produkt për të marrë çertifikatat e nevojshme, kështu dihet që Bateria MagSafe ka një qesharake 1.460 mAh. Për t'ju dhënë një ide, Seria 3 e Karburantit Xtorm me karikim pa tel ofron 6.000 mAh për më pak se gjysmën e kostos së Baterisë MagSafe të Apple, e cila ka një çmim prej 109 €. Unë nuk mund të them asgjë tjetër, ju gjykoni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   I sinqertë dijo

    A nuk është e ngadaltë të karikosh për të mbrojtur jetën e baterisë? E lexova në një faqe suedeze ...