Bateri UGREEN MagSafe, kapacitet i madh dhe karikim i shpejtë

Ne provuam Bateri UGREEN MagSafe me kapacitet 10.000 mAh, më shumë se e mjaftueshme për të rimbushur iPhone tuaj dy herë, si dhe dy porte për karikim të shpejtë, njëra prej tyre Ofrimi i energjisë në 20 W për të rimbushur iPhone tuaj në 50% në 30 minuta.

karakteristika të

Bateria UGREEN MagSafe vjen për të plotësuar nevojat e shumë përdoruesve të cilët mendojnë se bateritë MagSafe janë shumë të përshtatshme për t'u përdorur, por kanë shumë pak kapacitet. Epo, me kapacitet 10.000 mAh, kjo bateri mund ta ringarkojë iPhone 13 Pro Max dy herë, atë me kapacitetin më të lartë, pa probleme. Me pajtueshmërinë e sistemit MagSafe, ne mund ta lidhim baterinë në pjesën e pasme të iPhone-it tonë dhe merrni përgjegjësinë për rimbushjen e tij. Padyshim që kemi një bateri të madhe dhe të rëndë, si mund të ishte ndryshe: 350 gram dhe një madhësi e ngjashme me atë të iPhone 13 Pro.

Mundësitë e rikarikimit që ofron bateria janë disa. Ne mund të përdorim sistemin MagSafe për të rimbushur iPhone-in tonë me një fuqi prej 7,5 W, maksimumi që lejon Apple nëse sistemi MagSafe nuk është i certifikuar. Por të mos harrojmë se MagSafe është një karikues pa tel me magnet, kështu që çdo pajisje do të jetë në gjendje të rikarikohet nëse mbështet karikimin me valë Qi, e vetmja gjë që nuk do të mund të bëni është të lidhni në mënyrë magnetike nëse nuk keni MagSafe. Ne mund të rikarikojmë AirPods-at tanë, apo edhe telefonat inteligjentë të markave të tjera.

Kemi edhe dy porte USB. Një prej tyre është USB-C Power Delivery 3.0 në 20W, i cili është i pajtueshëm me karikimin e shpejtë të iPhone, duke ju lejuar të rikarikoni deri në 50% të baterisë në 30 minuta. Tjetri është USB-A Quick Charge 3.0 në 18W. Të tre sistemet e karikimit mund të përdoren në të njëjtën kohë. Katër LED do të tregojnë baterinë e mbetur të pajisjes dhe një buton i ndezjes do të na lejojë të aktivizojmë dhe çaktivizojmë baterinë.

Së fundi, ka një këmbë metalike që mund ta përdorim për ta kthyer baterinë në një mbështetëse, në mënyrë që të mundemi shijoni filma, seriale, ndeshje futbolli ose lojëra me iPhone të vendosur në tavolinën tonë ndërsa bateria po rimbush. Si mbajtëse është mjaft e qëndrueshme dhe mund të përdoret në mënyrë të sigurtë në tavolinë, tabaka e sediljes në avion ose tren ose në çdo sipërfaqe të sheshtë.

Mendimi i redaktorit

Duke qenë një bateri MagSafe, ky aksesor UGREEN ka më shumë se kapacitet të mjaftueshëm për dy rimbushje iPhone dhe porte USB për të rimbushur deri në tre pajisje njëkohësisht. Çmimi që duhet të jetë lagar është një aksesor i madh dhe i rëndë, por për ata që kanë nevojë për një bateri të madhe të jashtme, me siguri do t'i kompensojë. Çmimi i tij është 45 € në Amazon (lidhje).

Bateri UGREEN MagSafe
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
45
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 100%
 • Përfundon
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Kapaciteti 10.000 mAh
 • Dy porte USB me karikim të shpejtë
 • LED tregues të baterisë
 • stendë tavoline

Contras

 • I madh dhe i rëndë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.