NOMAD Base One, baza më premium e karikimit

Ka shumë baza karikimi, por sot ne përpiqemi një bazë e vetme ngarkese sipas dizajnit, materialeve dhe performancës. Baza e re NOMAD Base One është baza MagSafe që Apple nuk e ka krijuar kurrë, dhe ne jua tregojmë atë.

Certifikimi MagSafe, që nuk është gjë e vogël

Ardhja e sistemit MagSafe ka nënkuptuar një ndryshim në bazat e karikimit me valë për iPhone dhe ne tashmë kemi modele të panumërta të pajtueshme me MagSafe, gjë që na e bën shumë më të lehtë vendosjen e pajisjes. Por "MagSafe Compatible" është një gjë dhe "MagSafe Certified" është krejt tjetër..Kjo vulë e fundit është ajo që mund të shohim në kutinë e NOMAD Base One dhe është një vulë që jo të gjithë e mbajnë.

Të qenit një dok "MagSafe Certified" do të thotë që ai ka kaluar të gjitha kontrollet dhe kërkesat e Apple për të lejuar iPhone tuaj ta njohë këtë dok si të sigurt dhe të sigurt. aktivizoni karikimin e shpejtë me valë 15 W. Karikimi konvencional me valë arrin vetëm 7,5 W në iPhone dhe vetëm me MagSafe zyrtar të Apple mund të shkojë deri në 15 W. Ne mund të shtojmë një karikues Belkin në karikuesit zyrtarë të Apple, dhe tani e tutje këtë NOMAD Base One, një arritje e arritshme për pakkush.

Materiale dhe dizajn shumë premium

Base One është një bazë jokonvencionale karikimi. Është bërë prej metali të fortë dhe xhami. Kjo strukturë metalike i jep një peshë prej 515 gramësh, e cila duke pasur parasysh madhësinë e vogël të bazës është shumë peshë. Pjesa e sipërme është prej xhami, pa plastikë dhe në mes është karikuesi MagSafe, me lartësi të mjaftueshme që moduli i kamerës të mos prekë xhamin edhe nëse nuk keni veshur kasë.

Në bazë duhet të shtoni një kabllo USB-C në USB-C prej dy metrash të gjatë prej najloni të gërshetuar. Është kabllo tipike NOMAD, e cilësisë shumë të mirë dhe shumë rezistente. Ne kemi dy ngjyra bazë, e zezë dhe e bardhë, dhe si mund të ishte ndryshe, secila vjen me një kabllo të së njëjtës ngjyrë. Çfarë mungon në kuti? Përshtatësi i energjisë. Është e vërtetë që jemi mësuar që karikuesit të mos futen në kuti, por mendoj se kjo bazë e meritonte ta përfshinte.

Përshtatësi i rrymës që përdorim duhet të plotësojë disa kushte që ai të funksionojë siç duhet. Më e rëndësishmja, duhet të ketë një fuqi prej të paktën 30 W në mënyrë që baza të mund të furnizojë 15 W të karikimit me valë që premton. Kam provuar me karikues 18W dhe 20W dhe nuk eshte se karikohet me ngadale, eshte se nuk karikon asgje. Me një 30 W, gjithçka është perfekte. Natyrisht duhet të jetë një karikues me lidhje USB-C, por kjo është pothuajse e mirëqenë në këtë pikë.

funksionim pa të meta

Një themel i kësaj cilësie duhet të funksionojë absolutisht në mënyrë të përsosur, dhe funksionon. Magneti i sistemit MagSafe është vërtet i fuqishëm, më i fuqishëm se ai i kabllit MagSafe të vetë Apple, ose ai i bazës MagSafe Duo që kam përdorur prej muajsh. Është e pamundur të vendosni gabim iPhone tuaj në këtë dok, sepse magneti tërheq dorën tuaj dhe iPhone në pozicionin e përsosur. Dhe të hiqni iPhone? Epo, nuk ka problem, sepse pesha e madhe e bazës do të thotë që ju mund ta hiqni telefonin me njërën dorë pa ngritur ose dridhur bazën.

Kur vendosni iPhone ju dëgjoni zërin e sistemit MagSafe i ndjekur nga animacioni që shkakton vetëm sistemi zyrtar MagSafe në ekran, konfirmim se po merrni karikim të shpejtë 15 W. Nuk është një karikim aq i shpejtë sa ju merrni me një kabllo dhe një karikues 20 W, por është shumë afër. Nëse keni nevojë për një nxitje të konsiderueshme në një kohë të shkurtër, kjo bazë është alternativa më e mirë për kabllon, një element që disa prej nesh e kanë harruar tashmë shumë kohë më parë.

Mendimi i redaktorit

Baza e re e NOMAD-it, Base One është baza MagSafe që Apple duhet ta kishte bërë dhe nuk e bëri kurrë. Për materialet, përfundimin, dizajnin dhe performancën, nuk ka asnjë bazë të ngjashme në treg tani, dhe përfshin gjithashtu certifikimin MagSafe, diçka me të cilën shumë pak prodhues mund të mburren. Natyrisht, ky është një çmim i lartë për t'u paguar: 129 dollarë në faqen e internetit të NOMAD (lidhje) në njërën nga dy ngjyrat. Shpresojmë së shpejti në Amazon dhe Macnificos.

NOMAD Baza Një
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
$ 129
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 100%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 100%
 • Përfundon
  Redaktori: 100%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 70%

rekuizitë

 • Dizajni dhe materialet
 • Nuk lëviz nën peshën e tij
 • MagSafe certifikuar
 • Karikimi i shpejtë me valë

Contras

 • Nuk përfshin adaptorin e rrymës

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.