WatchOS 7 Beta e parë publike tani e disponueshme

Që kur Apple nisi Apple Watch të parë në 2015, kompania e Tim Cook kurrë nuk kishte ofruar mundësinë për instalimin e ndonjë përdoruesi një beta e watchOS. Arsyeja është sepse nëse dështon ose ndalon së funksionuari, mënyra e vetme për të rivendosur pajisjen përsëri është përmes një dyqani Apple.

Edhe pse procesi mbetet i njëjtë, nga Apple duket se ata e dinë që sistemi operativ i Apple Watch është mjaft e qëndrueshme sikur të nisë një beta publike, sikur të keni bërë vetëm, pasi sapo keni lansuar betën e parë publike të watchOS 7.

Para se të shkoni shpejt dhe të vraponi për të instaluar këtë beta, duhet të keni parasysh që pajisja juaj, duhet të menaxhohet nga iOS 14, Versioni iOS që është gjithashtu në beta. Një aspekt tjetër që duhet të mbani në mend është se ju nuk mund të degradoni, pavarësisht nga problemet që pajisja juaj mund të pësojë pas instalimit të kësaj beteje.

watchOS 7 ofron funksione të reja të tilla si mundësia e ndajnë fytyrat e orës. Kjo veçori është ideale për ata përdorues që duan të krijojnë sfera. Për më tepër, zhvilluesit mund të ofrojnë gjithashtu fytyra të reja shikimi me porosi, si dhe të jenë në gjendje të shtojnë të reja nga uebi.

Një nga risitë më të parashikuara gjendet në aplikacioni gjurmues i gjumit, një aplikacion që lë shumë për të dëshiruar krahasuar me aplikacionet e tjera të gjumit që janë në dispozicion në App Store praktikisht nga modeli i parë që u lansua në treg.

Nëse flasim për trajnim, Apple ka shtuar atë trajnim vallëzimi dhe gjurmimi i kalorive është përmirësuar për disa le të shkojmë, ftohjet, trajnimet funksionale ...

Apple Watch nuk ka shumë hapësirë ​​për përmirësim nëse Apple nuk shton pajisje të reja, pajisje që mund të arrijnë dorën e gjeneratës së ardhshme që do të shohë dritën pranë iPhone 12.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Adolfo dijo

    Unë kam instaluar këtë beta dhe nuk shoh sferat e reja, as larjen e duarve dhe as trajnimin e ri, unë kam serinë 3 Nike.