Beteja midis Apple dhe Samsung për të kopjuar modelin e iPhone kthehet

Kjo është një histori e gjatë dhe veteranët e këtij vendi do ta dinë se mes ndërmarrjes Cupertino, Apple dhe kompanisë së Koresë së Jugut, Samsung, ka pasur beteja me të vërtetë famëkeqe në gjykatë. Në këtë rast ne kemi një të vjetër, por me të vërtetë të rëndësishme Padi për kopjimin e dizajnit të iPhone dhe iPad-it të parë.

E gjithë kjo kthehet në vitin e kaluar 2011 kur djemtë e Cupertino paditën Samsung për shkelje të patentave të Apple. E gjithë kjo vërtitej rreth Ndërfaqja, dizajni dhe teknologjia e iPhone, të cilat sipas Apple kishin kopjuar Samsung në Galaxy e tyre ...

Apple i kërkon Samsung të paguajë 1000 miliard dollarë

Në ato ditë Galaxy Tab dhe Samsung Galaxy S ishin rivalët kryesorë të një iPhone dhe një iPad, sot për sa i përket tabletëve iPad nuk ka shumë rivalë dhe për sa i përket telefonave inteligjentë, por jo vetëm nga Samsung. Në 2011 të dy kompanitë kaluan proceset gjyqësore dhe gjithçka dukej e qetë deri në Gjykata Supreme ka kthyer çështjen e patentës në Gjykatën FederaleMe këtë, djemtë e Cupertino vazhdojnë të insistojnë të kërkojnë nga Samsung 1.000 milion dollarë për shkeljen e patentave të tyre.

Bill Lee, Avokati i Apple nuk dëshironte të bënte shumë deklarata në lidhje me të, por hodhi komentin:

Ndërsa këto nuk janë shumë para, Samsung ka shkelur (patentat e Apple) miliona, miliona dhe miliona herë

Ky gjyq i ri mes dy kompanive pas një kohe "qetësie" në lidhje me proceset gjyqësore. Gjithçka filloi dje dhe drejtuesit e lartë të Apple së shpejti do të dëshmojnë në gjyq. Kjo është një nga proceset gjyqësore më të gjata dhe më të diskutueshme midis të dy kompanive, prova e kësaj është data e fillimit të të gjithë procesit dhe data aktuale në të cilën rifillon gjykimi, ne do të shohim se si dhe kur përfundon.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.