A blej iPhone 12 tani apo pres iPhone të ri 13?

Kamera iPhone 13 në një koncept të ri

Pyetja e përjetshme kur të vijnë këto data është ajo që mund të lexoni në titull: A blej iPhone 12 tani apo pres iPhone të ri 13? Në këtë rast, përgjigja mund të jetë e ndryshme në varësi të rastit, por tani ne do të përpiqemi t'ju këshillojmë në një farë mënyre në mënyrë që të mos nxitoni në këtë vendim.

Kur flasim për iPhone duhet të kemi parasysh disa faktorë dhe ky është se ata humbasin pak vlerë në treg pavarësisht faktit që del një model i ri, por është e vërtetë që mund të gjeni disa oferta interesante dhe Ju me siguri do të jeni në gjendje të kurseni para nëse prisni vetëm për lançimin e iPhone 13 të ri.

Disa nga risitë e iPhone 13 të ri janë të rëndësishme si p.sh Ekran 120Hz, ekran gjithmonë i ndezur ose përmirësime të kamerës, por nuk duket se do të kemi ndryshime të mëdha në këtë pajisje të re sipas thashethemeve sot ... Këtë do ta shohim vetëm në lansim dhe tani për tani ka pak kohë për të, kështu që është mirë të mos nxitojmë vendimi pasi shpenzimi financiar nuk është i vogël në të gjitha rastet.

Aktualisht iPhone im i vjetër punon mirë

iPhone XS

Nëse jeni një nga përdoruesit që keni në duart e tyre një iPhone 6S, një iPhone 7, iPhone 8, apo edhe një iPhone X rekomandimi është që të prisni ardhjen e iPhone 13 për ta blerë atë. Kjo mund të jetë këshilla më e mirë për këta përdorues që kanë një pajisje "të vjetër" dhe duan të kalojnë në modelin e ri.

Në çdo rast, nëse përmirësimet e zbatuara në modelin e ri iPhone 13 që paraqitet në muajin shtator nuk ju interesojnë gjithmonë mund të gjeni modele iPhone 12 me një çmim më të ulët, kështu që në këtë rast nëse iPhone juaj punon mirë është mirë ta mbani atë deri në ditën e prezantimit.

IPhone im nuk punon mirë dhe më duhet ta ndryshoj

iPhone i prishur

Në këtë rast, ajo që mund të bëni është të kërkoni një ofertë interesante për një iPhone që është më i vjetër se modelet aktuale. Ka marrëveshje të rinovuara të iPhone që mund të jenë të dobishme në këto raste. Arsyeja është e thjeshtë, ju do të kurseni shumë në çmim dhe mund të vendosni të njëjtin terminal në shitje duke humbur pak para në treg. Nëse ndryshoni në iPhone 12 investimi është më i lartë, prandaj në këtë rast ne nuk ju këshillojmë të blini këtë iPhone të fundit nëse nuk keni më shumë paraose Investimi është më i madh dhe do të humbni më shumë para me blerjen tuaj, nga ana tjetër nëse zgjidhni njërën për ta shpenzuar deri në shtator dhe më pas e vendosni në shitje mund të mos humbni aq shumë para.

Pasi të prezantohet modeli i iPhone 13, mund të zgjidhni atë që ju pëlqen më shumë, një iPhone 12 me ndonjë zbritje ose shkoni drejtpërdrejt në modelin e ri. Në këtë mënyrë ju gjithmonë do të dilni fitues pasi investimi do të jetë në modelet më të reja. Ju gjithashtu mund të zgjidhni të zgjidhni një iPhone 12 dhe të kaloni nga 13, por kjo tani për tani ne nuk mendojmë se është një vendim i mirë.

Këshilla më e mirë tani është të jeni të durueshëm.

iPhone 13

Nëse nuk keni një nevojë ekstreme ose drejtpërdrejt nuk është sepse iPhone juaj është prishur, gjëja më e mirë në të gjitha rastet është të qëndroni në pritje të këtij gushti dhe të prisni për prezantimin e shtatorit për të vendosur. Ne e dimë se është e vështirë të presësh diçka më të ngadaltë se zakonisht kur keni kamerën e gjeneratës së fundit që dëshironi, edhe pse është e vërtetë që pritja është akoma opsioni më i mirë në këtë pikë. 

Pra, në pyetjen A e blej iPhone 12 tani apo pres iPhone të ri 13? Përgjigja do të ishte të prisni prezantimin e iPhone 13 dhe pastaj të vlerësoni nëse jeni apo jo të interesuar për të blerë këtë model të ri që do të lansojë kompania Cupertino. Në fakt blerja e një iPhone 12 tani nuk është një opsion i keq, por është e qartë se iPhone 13 do të shtojë përmirësime mbi modelin aktual dhe siç themi ju mund të gjeni disa oferta interesante të iPhone 12 sapo të prezantohet modeli.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.