Call of Duty Warzone po i afrohet ngadalë iPhone dhe iPad

Call of duty zonë luftarake

Nuk ka dyshim se ardhja e Call Of Duty Warzone në pajisjet iOS dhe Android është një nga ato lajme që shumë prej nesh e kanë pritur. Në këtë rast zhvilluesi Activision Blizzard do të kërkonte një ekip të plotë e inxhinierëve, artistëve, stilistëve, zhvilluesve të lojërave dhe profileve të tjera të ngjashme për të zhvilluar atë që do të ishte loja më e pritur për shumë njerëz në iPhone dhe iPad.

Loja që do të krijohej posaçërisht për pajisjet celulare është ende pak larg por pritet që zhvillimi i tij të fillojë sa më shpejt që të jetë e mundur dhe që përdoruesit të përfundojnë duke shijuar këtë Call of Duty: Warzone në iPhone dhe iPad të tyre sa më shpejt të jetë e mundur.

Suksesi i Call of Duty Warzone në iPhone dhe iPad është pothuajse i siguruar

Është e vërtetë që lojtarët dhe lojërat ndryshojnë shumë, por në këtë rast loja mund të jetë një sukses i vërtetë në një pajisje celulare. Dhe këtë e themi duke marrë parasysh sfondin e kësaj lloj loje dhe më konkretisht të sagës Call of Duty. Kur loja erdhi në tastierë plotësisht falas në Mars 2020, ishte një sukses i vërtetë dhe më shumë falë formatit mbretëror të betejës që u parapri nga lojëra si Fortnite.

Për momentin ajo që kërkohet është të kemi një ekip të mirë dhe të zhvillojmë një lojë që do të krijohet posaçërisht për platformat mobile. Në këtë kuptim, kjo pikë specifike mund të ketë një vlerë të madhe në krijimin e lojës ekskluzivisht për iPhone dhe iPad, pasi do të ketë shumë më tepër opsione dhe lojëra për përdoruesit. Loja pritet të ofrojë një përvojë unike për dashamirët e kësaj sage dhe vërtet argëtuese për të luajtur në një ekran si iPhone ose iPad.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.