Carl Zeiss shpall VR One, syzet e saj të realitetit virtual të pajtueshëm me iPhone 6

VR One

Carl Zeiss ka prezantuar në shoqëri VR One, syzet e një realiteti virtual që përdorin ekranin e iPhone 6 dhe pajisjen e tij për të hyrë në një fushë të re brenda sektorit të argëtimit.

Me siguri shumë nga ju e njohin të famshmen Oculus Rift Megjithëse nuk është i vetmi në llojin e tij, Samsung prezantoi gjithashtu një alternativë të pajtueshme me Galaxy Note 4 të quajtur Gear VR. As nuk mund t'i harrojmë kuriozët alternativë me kosto të ulët e propozuar nga Google duke përdorur karton për të ndërtuar sistemin tonë të realitetit virtual.

Carl Zeiss VR One dallon për vetveten zgjedhja e parë e pajtueshme me telefonin Apple megjithëse do të jetë gjithashtu i pajtueshëm me celularët Android, ekrani i të cilave është ndërmjet 4,7 inç dhe 5,2 inç kështu që iPhone 6 Plus të lihet jashtë listës.

Edhe pse përmbajtja e përputhshme me këtë pajisje është shumë e kufizuar për momentin, Carl Zeiss VR One bazohet në një platformë falas në të cilën zhvilluesit mund të punojnë falas falë SDK-së që kompania do të ofrojë. Nëse pranimi është i mirë, është çështje kohe para se të shohim gjithnjë e më shumë lojëra, video ose imazhe të përputhshme me këtë teknologji të realitetit të shtuar.

Potenciali i këtij lloji të pajisjeve është shumë i madh dhe mundësitë e tij janë të shumta dhe të ndryshme. Me përhapjen e pajisjeve celulare gjithnjë e më të fuqishme, ne mund të shfrytëzojmë mundësinë për të blerë pajisje si VR One a një çmim shumë më i ngushtë, duke përfituar nga aftësitë që pajisjet tona mobile tashmë ofrojnë në mënyrë që të shmangin shtrenjtimin e produktit përfundimtar.

Me çmim në Dollarit amerikan 99, Carl Zeiss VR One duhet të jetë në dispozicion më vonë këtë vit, me njësitë e para të dërguara pak përpara sezonit të Krishtlindjeve. Ndërkohë, tashmë mund të rezervoni njësinë tuaj në faqen e internetit të prodhuesit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   rita ortega dijo

    Mirëmëngjesi hat .hat interesante, e dini se Carl Zeiss Venezuela po organizon Simpoziumin e Parë të Oftalmologjisë nga Zeiss?.