CarPlay pa tel zgjerohet në më shumë prodhues për iPhone pa porta

BMW CarPlay

Jemi mësuar gjithnjë e më shumë Apple CarPlay, opsioni që djemtë nga Cupertino na japin për të qenë në gjendje të përdorim iPhone në makinën tonë. Sigurisht, duhet të kemi parasysh që gjithmonë duhet të ndjekim rregullat e rrugës, dhe kjo është arsyeja pse CarPlay është një mundësi e shkëlqyeshme për të mos e humbur nga rruga. Një CarPlay që në shumica e makinave kanë nevojë që iPhone-i ynë të jetë i lidhur me tela, megjithëse ka mënyra për ta bërë atë pa tel, një CarPlay pa tel është gjithmonë më i mirë, ka ... Dhe duket se do të jetë gjithnjë e më e shpeshtë që të gjejmë prodhues që na ofrojnë CarPlay pa tel amtare. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë lajmet në lidhje me Apple CarPlay.

Hyundai sapo e ka njoftuar atë, ata duan të zgjerojnë CarPlay pa tel (gjithashtu Android Auto) në të gjithë katalogun e tyre, duke filluar me Hyundai Elantra që fillon në fillim të vitit 2021. Një i ri Hyundai Elantra që do të debutojë në një ekran me prekje 10.25 inç që do të lejojë integrimin e këtij CarPlay pa tel. Dhe siç thamë, jo vetëm Hyundai Elantra do ta ketë këtë Wireless CarPlay, Tucson, Santa Fe, Vendi dhe Rrethoja Ata gjithashtu do të përfshijnë këtë CarPlay të ri me valë. Një lëvizje, ajo e Hyundai, e cila bashkohet me një Cadillac e bëri atë virtuale pasi të gjitha makinat e saj do të jenë në përputhje me CarPlay pa tel vitin e ardhshëm, ata do të marrin lidhje me Bluetooth dhe Wifi.

Pse nxiton tani? sepse ka shumë thashetheme që tregojnë për një iPhone pa portë vitin e ardhshëm. Na duhet gjithnjë e më pak porti Lightining dhe i fundit Lëvizjet e Apple me MagSafe të ri tregojnë interesin e një kompanie për karikimin pa tel. Dhe padyshim, një iPhone pa porta është justifikimi më i mirë për makinat me CarPlay të vendosin të përfshijnë CarPlay pa tel.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.