Craig Federighi konfirmon se nuk do të ketë më kryesorë për pjesën e mbetur të vitit

Në dy vitet e fundit, Apple ka ulur numrin e fjalimeve kryesore në maksimum. Në vitet e mëparshme djemtë nga Cupertino zhvilluan një ngjarje për iPhone, një tjetër për iPad dhe një tjetër për Macs, pa llogaritur WWDC që Apple mban çdo vit në qershor. Vitin e kaluar, një muaj pas prezantimit të iPhone të ri 7 dhe 7 Plus, Apple festoi një fjalim të ri në tetor, një kryefjalë në të cilën Apple prezantoi rinovimin e shumëpritur të MacBook Pro, një MacBook Pro me një Touch Bar dhe Touch ID. Gjashtë muaj më vonë, Apple rinovoi gamën e MacBook Pro, kështu që në teori në tetor ende një rinovim i ri i shoqëruar ndoshta nga një kryesor.

Epo, nuk do të jetë. Një lexues i MacRumors ka kontaktuar Craig Federighi për të pyetur nëse ata planifikojnë të mbajnë një fjalim të ri në 9 ditët e mbetura të tetorit. Craig është përgjigjur se jo, kjo asnjë plan kryesor nuk është planifikuar për pjesën e mbetur të vitit për të paraqitur ndonjë pajisje të re. Tradicionalisht kur Apple bëri një fjalim kryesor në tetor, datat e zgjedhura ishin gjithmonë pak para fundit të muajit, kështu që kjo kohë mund të ishte data 27, 30 ose 31 nëse do të ishte bërë më në fund.

Apple ka ende dy produkte në pritje të hedhjes në treg. Nga njëra anë ne gjejmë HomePod, altoparlantin me të cilin Apple dëshiron që ne të shijojmë muzikën në maksimum, përveçse na lejon të ndërveprojmë me Siri, megjithëse ky funksion ka të gjitha veçoritë e të qenit dytësor. Nga ana tjetër ne gjejmë iMac Pro, një pajisje me të cilën do të dalë në treg një çmim fillestar prej 4.999 $ dhe me të cilën Apple dëshiron të plotësojë nevojat e përdoruesve më pro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.