Disa analistë sugjerojnë që Apple mund të ndajë lançimin e iPhone në dy periudha vjetore

iPhone 11

Jemi disa javë larg navidad, një nga kohët më të rëndësishme për kompanitë e teknologjisë pasi këtu mund të matin interesin publik në pajisjet e reja. Por çfarë nëse është më mirë diversifikoni shitjet dhe shpërndani ato gjatë gjithë vitit? Kjo është bërë nga disa marka të tilla si Samsung, dhe disa analistë do të tregojnë se Apple mund të kalojë në këtë strategji të lançimit të produkteve në dy periudha të vitit në mënyrë që të rregullojë të ardhurat ...

Dhe a është kjo që nga lansimi i iPhone 4s në 2011, Apple ka lansuar modelet e saj produkti më i shitshëm Gjatë vjeshtës, të gjitha modelet e sezonit në të njëjtën kohë të vitit, konkretisht në mes të shtatorit. Çfarë thonë këto Analistët e JPMorgan janë se nga Cupertino ata lançojnë dy modele (çifte) të iPhone në 2021. Një palë në gjysmën e parë të vitit, në një dritare nga marsi në qershor; dhe një palë tjetër në një dritare të dytë që do të përkonte me muajin shtator siç ndodh tani. Një model nisjesh i ngjashëm me ata që Samsung bën me pajisjet e saj.

Po është e vërtetë që djemtë nga Cupertino tashmë bënë një lançim të çuditshëm të ngjashëm gjatë pranverës, por kurrë nuk ishte një model kryesor. Apple lançoi iPhone SE në Mars përveç lansimit të modeleve speciale të iPhone si modeli PRODUCT (RED) iPhone 8.. Një ndryshim në strategji që do të ndihmonte shitjet e iPhone të rrjedhin nëpër stinë të ndryshme, diçka që do t'i bënte të ardhurat e Apple më të rregullta dhe më pak të ndjeshme ndaj paqëndrueshmërisë së ndryshimeve makroekonomike. Dhe së fundmi ata guxojnë të flasin për atë që do të nënkuptojnë këto lëshime për markën e mollës, Apple mund të thotë se po prodhojnë më shumë iPhone se kurrë. Por hej, ju e dini që të gjitha këto lajme duhet të merren me pak piskatore, në fund është vetë kompania që vendos, kështu që le të presim për publikime të reja ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.