Otto Q nga Moshi, dizajni dhe efikasiteti në një bazë të karikimit pa tel

Jo të gjithë ngarkuesit me valë janë të njëjtë, dhe ne nuk po flasim vetëm për dizajnin. Moshi na ofron karikuesin e tij Otto Q me deri në 10W energji dhe mburret se është karikuesi më i shpejtë Nga tregu.

Dizajn shumë i zoti

Moshi gjithmonë kujdeset shumë për modelimin e aksesorëve të tij, dhe ky karikues wireless Otto Q është një shembull besnik i kësaj. Ai gjithashtu e bën atë pa pasur nevojë të përdorim atë që ne zakonisht kualifikohemi si "materiale premium". Këtu nuk ka lëkurë, as alumin ose diçka të tillë, e megjithatë kushdo që sheh karikuesin nuk do t’i humbasë. Material plastik dhe tekstil, kështu prodhohet gjithçka që është jashtë ngarkuesit.

Pjesa e sipërme është e mbuluar nga një pëlhurë gri e përfunduar me një unazë silikoni që mban iPhone pa rrezik të rrëshqitjes. Përveç kësaj, logoja Moshi e vendosur në qendër të ngarkuesit është bërë nga i njëjti material. Pjesa e poshtme e bazës së karikimit është bërë prej plastike me një fund metalik, në të cilën mund të shohim një drejtues të përparmë që ju tregon nëse baza po karikon pajisjen tuaj. Një bazë gome mban bazën e karikimit në vend pa dëmtuar sipërfaqen në të cilën e vendosni dhe në pjesën e pasme të bazës do të gjejmë lidhësin USB-C.

Especificaciones

Kjo bazë karikimi është e përputhshme me karikimin e shpejtë, me një fuqi karikimi deri në 10W. Karikimi i shpejtë i iPhone mbështet deri në 7.5W, që do të jetë maksimumi që pajisja jonë përfiton nga ky karikues. Moshi ka arritur një efikasitet më të lartë të karikimit me këtë bazë, dhe mburret se është baza më e shpejtë e karikimit pa tel, për të cilën bazohet në testet e kryera nga Mac & I. Në testet e mia me iPhone 11 Pro Max, pas gjysmë ore karikimi pa tel ka arritur të mbushë baterinë nga 2% në 30%. Për të përfituar nga kjo karikim i shpejtë pa tel, do t'ju duhet një ngarkues minimal 9V / 2W, që nuk përfshihet në kutinë. Po, është përfshirë kablloja e karikimit USB-A në USB-C.

Një aspekt tjetër i rëndësishëm në bazat e karikimit pa tela është se si nxehet vetë baza dhe pajisja që rimbushet. Nxehtësia është armiku më i keq i baterive në pajisjet tona, është një nga faktorët që mund të degradojë më shumë baterinë tonë, dhe diçka që shumë nuk e marrin parasysh kur blejnë një bazë të lirë. Baza Otto Q është jo vetëm efikase kur bëhet fjalë për rimbushjen e iPhone tuaj por gjithashtu e mban atë në një temperaturë që kujdeset për baterinë e saj. LED-i i karikimit pulson ndërsa pajisja që vendosët në të po karikohet në mënyrë që të mos merrni ndonjë surprizë të pakëndshme. Nuk më duket se është një LED aq i ndritshëm sa të mund të të shqetësojë ndërsa fle.

Një detaj i rëndësishëm që pak prodhues mund të përputhen është Garancia 10-vjeçare e Moshi, që duhet të jeni shumë të sigurt për cilësinë dhe qëndrueshmërinë e bazës suaj të karikimit për të qenë në gjendje të na jepni këtë mbulim. Pasi të keni blerë bazën, do të duhet të regjistroheni vetëm në faqen e tyre të internetit në mënyrë që të mbulohet për një dekadë të tërë.

Mendimi i redaktorit

Baza e karikimit të Moshi's Otto Q kujdeset për të gjitha detajet nga fillimi në fund. Një dizajn i bukur, përfundime shumë të kujdesshme dhe një efikasitet i karikimit që e vendos atë në një nga bazat më të shpejta pa tel në treg, e gjithë kjo duke kontrolluar temperaturën që arrin vetë baza si dhe pajisjen që vendosni në të. E gjithë kjo e bën atë një mundësi e shkëlqyeshme nëse jeni duke kërkuar një bazë karikimi cilësore që kujdeset për pajisjen tuaj, edhe pse për këtë do të duhet të paguani diçka më shumë sesa në produktet e tjera të ngjashme. Mund ta gjeni në Amazon (lidhje) për 59 €.

Moshi otto q
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
59
 • 80%

 • Moshi otto q
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • efikasitet
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Dizajn i kujdesshëm
 • 10 vjet garanci
 • Kontrolli i temperaturës
 • Ngarkesë e shpejtë
 • Madhësia kompakte

Contras

 • Karikuesi në mur nuk përfshihet

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.