Një dokument i Apple konfirmon që MagSafe Duo nuk është i pajtueshëm me ngarkuesin 29W

Në rastin tim, unë kam këtë model karikuesi 29 W që kur erdhi me MacBook-un e bukur dhe të lehtë 12-inç që kam dhe tani Apple zyrtarisht konfirmon në një dokument të brendshëm papajtueshmëria e saj me bazën e karikimit MagSafe Duo. 

Ky karikues 29 W nuk është i vetmi lajm i keq për ata që e kanë blerë dhe nuk mund ta përdorin, kompania Cupertino gjithashtu deklaron se kjo bazë e bukur e karikimit (e cila nuk përfshin një ngarkues muri) do të përfundojë duke u rrudhur në pjesën qendrore me kalimin e kohës ose me ekspozim të zgjatur në ambiente të nxehta.

Por le të kthehemi në fillim dhe ta përqendrojmë vëmendjen tonë në adaptorin e energjisë që vetë Apple thotë se nuk është në përputhje me këtë bazë të dyfishtë të karikimit. Arsyeja është se adaptori 29 W që u ndërpre në 2018 duke modifikuar fuqinë në atë 30 W, nuk mbështet vlerësimet e kërkuara të energjisë prej 5V / 3A ose 9V / 1.67A që përdoren në këtë MagSafe Duo. Pra, nëse jeni një nga ata që kanë këtë adaptor të rrymës, duhet ta dini se nuk do të funksionojë që ju të karikoni iPhone, AirPods dhe Apple Watch në të.

Përveç problemit të adaptorit të papajtueshëm të rrymës, hasëm në një problem tjetër që do të ndikonte në produkt me kalimin e kohës. Materialet në të cilat është bërë kjo bazë dyshe ngarkimi janë shumë të mira, por me kalimin e kohës ose një ekspozim të zgjatur në ambiente të nxehta me bazën e mbyllur, mund të ndikojnë në pjesën qendrore të tij pikërisht aty ku janë menteshat mbyllëse dhe pjesa e jashtme do të përfundojë duke u rrudhur në një mënyrë më të dukshme.

Ky është një problem i veshin në parim, kështu që ne nuk do ta shohim atë për disa muaj por me siguri do të ketë ankesa për këtë kur të vijë koha edhe nëse paralajmërohemi dhe është diçka normale pas një kohe përdorimi ... Ne do të shohim se çfarë do të ndodhë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.