Apple Store në Itali do të rihapet më 19 maj

Apple Store

Ndërsa javët kalojnë, disa nga Dyqanet e Apple që Apple ka në të gjithë botën po kthehen në normalitet, megjithëse në orë të reduktuara dhe duke i dhënë përparësi shërbimit ndaj klientit mbi shitjet, duke ftuar përdoruesit të bëjnë blerje përmes faqes në internet.

Deri më tani, përveç dyqaneve që Apple ka përhapur në Kinë, kompania e drejtuar nga Tim Cook, ka rihapur dyert e dyqaneve të Koreja e Jugut, Zvicra, Gjermania, Austria dhe Australia. Apple Store tjetër që do të rihapë dyert e tij mund të jenë ato në Itali.

Sipas gazetës Repubblica, që nga 19 maj, gjysma e dyqanit Apple që Apple ka në Itali do të rihapë dyert e tyre. Dyqanet që, sipas Apple Insider, tashmë kanë konfirmuar rihapjen e tyre janë ato në Firence, Romën Lindore dhe Siçilinë Qendrore, ndërsa ato në Leoone dhe Piazza Liberty në Milano do të qëndrojnë të mbyllura.

Repubblica citon një njoftim për shtyp të Apple në dyqane, kohën e pritjes dhe procedurat shëndetësore, një shënim që ndjek atë udhëzime të njëjta që Apple më parë ka dërguar në vendet e tjera ku dyqanet janë tashmë të hapura dhe ku mund të lexojmë:

Ne jemi të lumtur të fillojmë të pranojmë vizitorë në disa nga dyqanet tona në Itali nga e Marta e ardhshme. Në një situatë ku shumë punojnë dhe studiojnë nga shtëpia, ne shpresojmë të sigurojmë shërbimin dhe mbështetjen e nevojshme.

Protokolli ynë i distancimit shoqëror nënkupton një numër të kufizuar të vizitorëve në dyqan në të njëjtën kohë, kështu që pritjet mund të lindin për klientët. Mendimet tona shkojnë për të gjithë ata që janë prekur nga COVID-19 dhe për ata që punojnë 24 orë në ditë për të trajtuar, studiuar dhe përmbajtur përhapjen e tij.

Rihapja e dyqaneve, do të përfundojë në 10 javë që dyqanet e Apple në Itali janë mbyllur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.