Dyqanet e Apple në Spanjë u mbyllën deri në një njoftim tjetër për shkak të Coronavirus

Dyqani i Apple është mbyllur

Siç ndodhi më parë në vendet e tjera, Apple vendosi disa orë më parë të mbyllte secilën nga dyqanet e saj për të luftuar koronavirusin në një mënyrë të drejtpërdrejtë. Kjo është një nga ato masa që ndihmojnë dhe që pa dyshim duhet të ndërlikohen për t'u marrë për një kompani që fiton miliona euro në dyqanet e saj siç është Apple. Logjikisht, çdo kompani që duhet të mbyllet për këtë arsye të Covid-19 humbet para, por tani është e vetmja mundësi për të ndalo përparimin e kësaj pandemie që po ndikon plotësisht në vend.

Kur kemi qasje në faqja në internet e ndonjërit prej 11 dyqaneve që ka kompania Cupertino, ne gjejmë këtë tekst:

Për shkak të shqetësimeve aktuale shëndetësore, ky dyqan do të jetë i mbyllur deri në një njoftim tjetër. Nëse keni nevojë për mbështetje në internet, vizitoni getsupport.apple.com. Na vjen keq për shqetësimin.

Në këtë mënyrë në Apple ato shtohen që përmbajnë virusin dhe do të hapin dyqane kur gjërat të stabilizohen. Aktualisht ka më shumë se 5.200 njerëz të infektuar dhe 133 kanë vdekur nga ky virus dhe numrat vazhdojnë të rriten. Kjo është arsyeja pse ne duhet të marrim seriozisht rekomandimet që vijnë nga autoritetet shëndetësore. Ne e përsërisim, kjo është një çështje serioze dhe prandaj duhet të jeni përgjegjës me të dhe të shmangni daljet jashtë. Kryetari i Qeverisë njoftoi dje "gjendjen e alarmit shëndetësor" dhe sot në këshill do të miratohet dhe zbatohet. Çdo masë është e mirë për të ndaluar përhapjen e virusit dhe për këtë arsye ne rekomandojmë që pa marrë parasysh sa nuk mund të largoheni nga shtëpia, nuk është diçka që nuk e dini tashmë, por Shtë e rëndësishme që ky Covid-19 të mos përhapet më tej.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.