Westfield Century City Mall në Los Angeles do të ketë një Dyqan Apple të përmirësuar dhe më të madh

Dyqani Apple i vendosur në Westfield Century City Mall në Los Angeles, po pëson rinovime. Në fillim të fjalës kryesore të Apple, vetë Angela Ahrendts, pohoi projektin e ri të Apple për të përmirësuar dyqanet ekzistuese dhe për të ndryshuar pak modelin e dyqaneve të reja për t'i bërë ato diçka më shumë sesa një dyqan i thjeshtë.

Kjo është diçka që e kemi dëgjuar për një kohë të gjatë dhe është e vërtetë që në Apple Store mund të gjeni të gjitha llojet e njerëzve, nga ata që thjesht shkojnë të luajnë dhe shijojnë WiFi falas, te ata që qëndrojnë në dyqan për të marrë pjesë nje kurs. E vërteta është se Dyqanet e Apple po ndryshojnë në çdo mënyrë dhe ato të Cupertino e dinë atë, prandaj po bëjnë një përpjekje për të përmirësuar dyqanet që janë tashmë më të vjetër, të tilla si qendra tregtare Westfield Century City, e cila Ajo është hapur që nga viti 2005 dhe do të shihni një përmirësim në çdo mënyrë

Dyqani tashmë ka një vendndodhje të re në pjesën e poshtme të qendrës së madhe tregtare dhe në këtë mënyrë më shumë përdorues do të hyjnë në të tani, gjithashtu do të zgjerojë hapësirën e tij në mënyrë të konsiderueshme duke ju lejuar të kryeni Sot të ri në Apple, kurse dhe aktivitete të tjera në dyqan që nuk mund të kryhej në atë të mëparshmin për shkak të mungesës së hapësirës.

Formati i dyqanit të ri Apple ka ndryshuar për një kohë të gjatë dhe tani produktet në dyqan janë më të arritshme për të gjithë, me opsionin e testimit të rasteve, kufjeve dhe aksesorëve të tjerë të disponueshëm përveç pajisjeve të veta të markës. Tani për tani nuk ka datë për hapjen e mundshme të dyqanit Westfield Century City, por është e mundur që deri në fund të këtij viti ai të jetë tashmë funksional.

Në Spanjë, dyqani më i vjetër i Apple që kemi është La Maquinista Apple Store, në Barcelonë. Ky dyqan u bë 7 vjeç më 4 shtator dhe është e vërtetë që mbetet mjaft e azhurnuar, por është gjithmonë mirë t'i përmirësosh ato dhe kjo është ajo që Apple po bën me më veteranët. Apple Store në qendrën tregtare La Maquinista ishte dyqani i parë zyrtar i markës në Spanjë dhe sot është ruajtur mjaft mirë në të gjitha kuptimet, por vizualisht ka shumë më të mira në vendin tonë si Passeig de Gracia ose La de Sol në Madrid

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.