Dyqani i parë Apple në Meksikë do të hapet në 24 Shtator

dyqane molle-meksiko-qyteti-03

Praktikisht që kur kemi filluar vitin kemi folur për lajmet në lidhje me dyqanin e parë Apple që më në fund do të hapet në Mexico City javën e ardhshme. Dy javë më parë ju treguam pamjet e jashtme të dyqanit që në vend të rrobave tipike të zeza që mbulojnë të gjithë pjesën e jashtme, gjejmë ngjyrën e veshur nga trajinerat e Liqenit Xochimilco në Meksikë DF (Faleminderit Iván për këtë shënim interesant që më dhatë dy javë më parë). Apple ka njoftuar zyrtarisht datën në të cilën kjo Apple shumë e pritur do të hapet nga të gjithë miqtë e rinj meksikanë: 24 shtator në 11 të mëngjesit me kohën lokale.

dyqane molle-meksiko-qyteti-01

Siç e dinë tashmë shumica e lexuesve tanë, Kjo Dyqan Apple ndodhet në Qendrën Tregtare Santa Fe në Mexico City. Apple zgjodhi këtë qendër tregtare për të qenë më e madhja në Amerikën Latine. Thashethemet e para në lidhje me këtë dyqan, i cili është praktikisht një realitet, ne filluam të botojmë në janar. Menjëherë pas kreut të Apple, Tim Cook zyrtarisht njoftoi synimin për të hapur Dyqanin e parë Apple në Meksikë.

Por nuk është i vetmi Apple Store që kompania me bazë në Cupertino ka në plan të hapë javën e ardhshme. 22 Shtatorin tjetër Apple do të hapë Apple Store të gjashtë në Hong KongGjithashtu në 11 të mëngjesit me kohën lokale. Ky dyqan i ri Apple ndodhet në rrugën 418 Kwun Tong në rrethin Kwun Tong. Dyqani do të jetë i hapur shtatë ditë në javë nga ora 11 e mëngjesit deri në orën 11 pasdite, ashtu siç do të jenë edhe pesë dyqanet e tjera të disponueshme aktualisht në Hong Kong.

Këtë muaj po preket shumë për Apple për sa i përket hapjeve të dyqaneve Apple. Më 2 shtator, 2 dyqane u rihapën në Shtetet e Bashkuara dhe tre të tjera do të hapen gjithashtu sot në Shtetet e Bashkuara. Këtyre pesëve, duhet t'u shtojmë dyqanin tjetër në Meksikë dhe të gjashtin në Hong Kong.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Damien dijo

  That'sshtë e drejtë dhe përkufizimi është TRAJINERA, domethënë një varkë e vogël me një tryezë në mes të saj.

 2.   Pushoni dijo

  Pershendetje dite e mire Disa kohë më parë kam lexuar në të njëjtën faqe në internet se Apple do të hapte dyqane në Argjentinë, do të keni ndonjë koment ose lajm aktual në lidhje me këtë?

  1.    Ignacio Sala dijo

   Kam lexuar komentin tuaj në atë postim dhe ju përgjigja. Planet e ardhshme në Amerikën Latine janë ato, kështu që sa më shpejt që ta dimë do t'ju informojmë.

   1.    CESAR dijo

    Ju faleminderit shumë për përgjigjen tuaj.