A do të jetë e ardhmja e HomePod integrimi i një iPad mini në strukturën e tij?

Homepod me ekran iPad mini

HomePods filloi si një nga produktet më të paraqitura nga Apple por pak nga pak ka humbur atë gjurmë që e karakterizonte. Ndoshta për shkak të disa veçorive që ofron ose mungesës së veçorive të reja në krahasim me konkurrentët e tij. Fakti i thjeshtë i të qenit vetëm një altoparlant fik shumë përdorues. Këtë e kanë konfirmuar disa analistë Apple po teston se si do të funksiononte një HomePod me një iPad mini të shtuar në strukturën e tij duke përdorur tvOS 10. Një lloj altoparlanti inteligjent me një ekran që mund të japë kthesën që i nevojitet HomePod.

Një HomePod me një ekran? Do të ishte e mundur falë iPad mini

Disa javë më parë u zbulua një imazh i një HomePod me një ekran LCD në krye. Dukej si një provë se si do të dukej altoparlanti i Apple me një ekran të vogël. Megjithatë, altoparlantët e tjerë të kalibrit të madh që shiten aktualisht nuk kanë një ekran të vogël, por një ekran me prekje mjaft të madh për ndërveprim efektiv.

mini pod në shtëpi
Artikulli i lidhur:
HomePods tashmë i njeh alarmet e tymit dhe vepron në përputhje me rrethanat

Apple HomePod 2

Mes 9to5mac ka analizuar kodin e versioneve të reja beta të zhvilluesve të iOS 17.2, iPadOS 17.2 dhe tvOS 17.2 dhe ka gjetur prova që tvOS 17.2 po testohet në iPad mini nga brenda. Siç shpjegojnë ata, tvOS 17.2 përfshin skedarë mbështetës për iPad mini 6, kështu që do të tregonte se ky sistem operativ mund të instalohet në iPad mini, diçka që nuk do të kishte shumë kuptim deri më sot duke marrë parasysh që iPadOS ekziston. Megjithatë, kuptoni se Apple mund të jetë duke punuar në një HomePod me një ekran që do të ishte një iPad mini Do t'i përshtatesha të gjitha.

Dëshmi janë gjetur gjithashtu në SDK tvOS 17 në Xcode 15 beta. Kjo beta përfshin një stendë e fshehur për iPad mini, Përveç kësaj, tvOS 17 ka shtuar gjithashtu drejtues audio për iPad mini. Një seri pjesësh enigmash që na bëjnë të shohim se Apple mund të jetë duke punuar në një evolucion të HomePod.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.