Ikinema, një kompani e specializuar për efektet vizuale, tani është Apple

Ikinema

Këtë javë blerja e Apple e një kompanie të quajtur Ikinema u konfirmua zyrtarisht. Kjo është një kompani britanike që specializohet në kapjen e lëvizjes, me projekte të forta në lojëra video dhe veçanërisht për zhvillimi i përvojave në realitetin virtual. 

Ikinema është kompania e njëmbëdhjetë që kalon në duart e Apple dhe në këtë rast rekordi i firmës nuk është aspak vulgar. Ne gjejmë bashkëpunime dhe punë me kompani të mëdha si Disney, Framestore, Foundry ose Fox. Ata gjithashtu kanë disa punoni me Sony, Valve, Epic Games, Square Enix, Tencent, Ubisoft dhe Bandai Namco ndër të tjera.

Kjo është arsyeja pse ne besojmë se ndërsa blerja është etiketuar "nga një kompani më shumë në listë", kjo është një nga ato të mëdha. Në këtë kuptim, ju vetëm duhet të shikoni në punën e bërë dhe kjo është se ato ofrojnë një histori të madhe me aplikacione profesionale dhe motorë grafikë të tillë motori i mirënjohur Unreal ose Maya ndër të tjera. Pa dyshim, pa marrë parasysh sa e vogël pretendon të jetë kjo kompani, punimet janë të fuqishme dhe me një bazë shumë solide, gjë që bëri që Apple ta shikonte atë për blerjen e saj dhe disa ditë më parë ata konfirmuan zyrtarisht blerjen.

El video prezantimi eshte e mrekullueshme:

Letra përcjellëse është vërtet e mirë dhe megjithëse nuk dihen detaje në të cilat Apple mund të shtojë ose përdorë gjithë këtë teknologji në Ikinema jemi të sigurt që do të dini shumë mirë se ku ta bëni. E vetmja gjë që dihet është se blerja është zyrtare dhe se kjo i shtohet pjesës tjetër të blerjeve të bëra nga Apple këto muaj që nuk janë pak, sipas të njëjtit CEO të kompanisë Tim Cook disa javë më parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.