Efekti i parë i TikTok arrin në përputhje me skanerin LiDAR të iPhone 12 Po

Efekti i parë i TikTok arrin në përputhje me skanerin LiDAR të iPhone 12 Pro

Një nga goditje të mëdha në popullaritetin e vitit 2020 ka qenë TikTok. Më shumë sesa një rrjet social, ai është bërë një vend me ndikim të madh. Kompanitë e mëdha si Apple ose Ministria e Shëndetësisë e Qeverisë së Spanjës i janë bashkuar asaj. Objektivi? Promovoni ose merrni mesazhet tuaja për të arritur të rinjtë. Tani TikTok bën një hap përpara dhe nis efektet e para të pajtueshme me skanerin LiDAR të iPhone 12 Pro. Efektet që ndërveprojnë me mjedisin dhe përdoruesin, duke rritur kështu ndërveprimin përdorues-aplikacion.

Mbërrijnë efektet e përputhshme me skanerin LiDAR të iPhone 12 Pro

IPhone 12 Pro përdor një skaner LiDAR për të matur kohën që duhet që drita të reflektojë nga objektet dhe krijon një hartë të thellësisë së hapësirës ku jeni për momentin. Meqenëse është tepër e shpejtë dhe e saktë, aplikacionet e realitetit të shtuar mund ta kthejnë dhomën tuaj në një pyll shiu ose t'ju tregojnë se si do të dukeshin ato atlete që keni midis vetullave tuaja.

El Skaneri LiDAR që mbajnë iPhone 12 Pro në kompleksin e kamerës së pasme është përgjegjës për analizimin e mjedisit që gjeneron një re të pikës. Ky sistem lejon zhvilluesit punojnë me thellësitë e mesit në një mori vendesh ose detyrash të tilla si matja e sipërfaqes së një dhome ose krijimi i efekteve të personalizuara.

Miniaplikacionet e Tik Tok dolën në ekranin bazë të iOS 14
Artikulli i lidhur:
TikTok më në fund lëshon miniaplikacionet e ekranit bazë iOS 14

Ky i fundit është rasti i TIK Tok, një nga rrjetet sociale të momentit. Falë llogarisë suaj në Twitter ne e dimë këtë Efekti i parë i pajtueshëm me skanerin LiDAR të iPhone 12 Pro është tani i disponueshëm. Efekti në vetvete përbëhet nga një top i ndezur që simulon tingujt e natës së Vitit të Ri me një numërim mbrapsht. Kur mbaron, një re e konfeti bie mbi përdoruesin dhe mjedisin e tyre, duke depozituar mbi ta, siç ndodh në realitet.

Kjo ndodh falë faktit se skaneri LiDAR lokalizon elementët dhe kap thellësitë e tyre, duke lejuar që efekti i vetë TikTok të ndërveprojë me ta. Në këtë rast, konfeti energjik në elementët e kapur për momentin. Shtë një hap i shkëlqyeshëm në një aplikacion që përdor një nga teknologjitë që diferencon iPhone 12 nga iPhone 12 Pro: skaneri LiDAR.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.