Ekranet 120 Hz ProMotion do të mbërrijnë (më në fund) me iPhone 13

Ka ende shumë për të bërë që vjeshta të mbërrijë, ne sapo kemi filluar pranverën ... Por ju tashmë e dini këtë me vjeshtë vjen rinovimi i pajisjeve Apple, dhe deri atëherë kemi disa muaj plot thashetheme. Nivel më i vogël, dizajn i ri, ose Shfaqje 120Hz, dhe pikërisht ky thashethem i fundit duket se çdo herë është më afër të qenit realitet. Rrjedh përsëri një thashethem që tregon IPhone 13 i ardhshëm më në fund do të debutojë në ekranet 120 Hz ProMotion. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet e këtij thashethemi të ri të iPhone 13.

Thashethemet sapo kanë dalë nga djemtë e DigiTimes, ata flasin për çfarë Apple do të montojë shfaqje të oksidit polikristalor (LTPO) me temperaturë të ulët, një teknologji që do të lejonte ekranet kishin një shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz, atë që Apple e quan në rastin e iPad-ve, ekraneve PROMOVIMI. Rreth ekraneve 120 Hz që në parim do të arrinin vetëm në modelet e nivelit të lartë, domethënë iPhone 13 Pro dhe 13 Pro Max, modelet "normale" do të qëndronin me ekranin normal OLED. Çfarë lejon gjithashtu teknologjia LTPO? lejon kursimin e baterisë, në fund rritja e shpejtësisë së rifreskimit në 120 Hz sjell një ndikim më të madh në bateri, teknologjia LTPO lejon të korrigjojë këtë humbje dhe madje mund të lejojë Always On Display për të cilin është folur aq shumë, të mbajë ekranin vazhdimisht të ndezur për të treguar njoftimet.

Ne besojmë se është një nga thashethemet që është më afër të qenit i vërtetë, gjithmonë është folur për ardhjen e ekraneve 120 Hz në iPhone dhe pNdoshta ky është momenti i nisjes së tij. Nga rruga, DigiTimes gjithashtu flet për këtë Apple do të kishte rritur prodhimin e modeleve iPhone 12 me modem 5G mmWave, modeli që përfiton plotësisht nga rrjeti 5G, një lajm i shkëlqyeshëm që na bën të mendojmë se modelet e ardhshme të iPhone 13 do të përdorin plotësisht këtë lloj modemesh. Ne do të shohim ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.