Ekrani 120Hz, zmadhimi 3x dhe përmirësimet në Face ID do të jenë disa nga risitë e iPhone 12

iPhone 12

Koronavirusi po prish sigurimin e basteve për të gjithë prodhuesit për këtë vit, një prezantim që ata nuk kanë mundur të bëjnë në internet siç janë mësuar dhe që janë zëvendësuar nga ngjarje të para-regjistruara duke i lansuar ato direkt në faqen tuaj të internetit, siç është rasti që na prek nga afër.

Ndërsa javët kalojnë, ka shumë thashetheme rreth mundësive vonesë në lansimin e iPhone 12 në treg, një vonesë që fillimisht nuk do të duhej të ndikonte në datën e regjistrimit, e cila, nëse lejon koronavirusi, do të planifikohet për fillimin e shtatorit.

Thashethemet më të fundit në lidhje me iPhone 12 nuk kanë të bëjnë me madhësinë e ekranit të tij, ose modelin, por me tiparet e tij. Sipas Max Weinbach, i njohur për ritmin e tij të lartë të goditjeve të tij, dhe i cili ka publikuar EverythingApple Pro lLajmi më i rëndësishëm që do të vijë nga dora e iPhone 12 do t'i gjejmë në:

  • Ekran ProMotion me një shpejtësi rifreskimi prej 120Hz.
  • Zoom optik 3x mbrapa.
  • Përmirësimet në Face ID.

Weinbach pretendon se ekrani i iPhone 12 Pro me shpejtësi rifreskimi 120HzDo të jetë në dispozicion në modelet 6.1 dhe 6.7 inç. Të dy terminalet do të ndryshojnë automatikisht Hz të treguar në ekran në varësi të aplikacionit që po përdorim, që varion midis 60 dhe 120, në mënyrë që të zgjasë jetën e baterisë.

Një ritëm më i lartë i rifreskimit do të thotë një konsum më i lartë i baterisë, si dhe lidhja 5G (e cila pritet të vijë gjithashtu nga dora e gjeneratës së re të iPhone) kështu madhësia e baterisë do të rritet në 4.400 mAh, në modelin 6.7 inç, që është një rritje nga 3.969 mAh që ka iPhone 11 Pro Max aktualisht.

Përmirësimet në lidhje me Face ID sugjerojnë që këndi i funksionimit do të zgjerohet për të qenë në gjendje të zhbllokojmë iPhone-in tonë nga më shumë kënde, pa qenë e nevojshme të detyrohemi ta vendosim fytyrën përpara terminalit.

Lidhur me seksionin fotografik, përveç një zmadhimi optik 3x, do të gjejmë edhe një sensori i lidarit (si ai i disponueshëm në iPad Pro 2020), një sensor që do të përqendrohej më shpejt në subjekte në modalitetin portret, si dhe duke ofruar përvoja të reja në lidhje me realitetin e shtuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.