Ekran Samsung për të prodhuar panele 120Hz OLED për iPhone 13

IPhone 13, në shtator 2021

Ardhja e paneleve me vaj 120 Hz për modelin e ardhshëm të iPhone do të ishte ekskluzive për Samsung Display. Kompania e Koresë së Jugut duket se është bërë me prodhimin total sipas disa raporteve të rrjedhura nga The Elec. Logjikisht ky lajm ende nuk do të konfirmohet zyrtarisht dhe nuk dihet nëse ata do të ndajnë prodhimin me LG apo firma të tjera, por gjithçka tregon se nuk do të jetë kështu.

Për momentin iPhone 13 me këtë lloj ekrani të quajtur LTPO OLED duket të jetë furnizuar ekskluzivisht nga Samsung Display.

Në faqen e internetit iClarified ata i bëjnë jehonë këtij lajmi që duket se është i vlefshëm vetëm për ekipet më kryesore të iPhone 13 Pro të mëposhtëm, domethënë Max. Ashtu si me modelet iPad Pro të lançuara këtë vit, kompania Cupertino vetëm shton panelin mini-LED në modelet 12,9 inç, kështu që diçka e ngjashme do të ndodhte me këto. Ekranet OLED me shpejtësi rifreskimi 120 Hz për modelet kryesore të iPhone 13 Pro.

Siç mund të lexohet në këtë faqe në internet, Samsung Display do të furnizojë Apple me 110 milion panele OLED këtë vit për iPhone, ndërsa LG Display do të marrë rreth 50 milion ekrane dhe BOE përfundimisht do të prodhojë rreth 9 milion. Theshtë rasti që Samsung do të kishte menduar madje të braktiste biznesin e prodhimit RFPCB vitin e kaluar për shkak të asaj se si ishte jo fitimprurëse, por falë modeleve më të larta të iPhone 13 Pro ky lloj paneli do të vazhdojë të prodhohet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.