Eva përmirëson sensorin e saj të lëvizjes me sensorin e fijeve dhe dritës

Eva e ka përmirësuar plotësisht sensorin e saj të lëvizjes në e bëjnë atë të pajtueshëm me teknologjinë Thread dhe përveç që i japin një dizajn të ri, përfshini një sensor ndriçimi që ju jep veçori të reja.

Eve vazhdon me angazhimin e saj të qartë ndaj HomeKit, platformës së automatizimit të shtëpisë së Apple, dhe ka rinovuar plotësisht sensorin e lëvizjes, Eve Motion. Ky aksesor i ri, i cili funksionon me bateri dhe lidhet me rrjetin tonë të automatizimit të shtëpisë nëpërmjet Bluetooth, tani jo vetëm që mund të zbulojë çdo lëvizje në një distancë prej 9 metrash dhe me një kënd veprimi deri në 120º, por përfshin gjithashtu një sensor drite, i cili na lejon jo vetëm të aktivizojmë dritat kur zbulohet lëvizje, por edhe ta bëjmë këtë kur drita e ambientit në një dhomë ose nga jashtë është e ulët.

Eve Motion i ri rinovon dizajnin e tij, më modern dhe minimal, dhe ka certifikim IPX3, kështu që ne mund ta vendosim atë brenda ose jashtë shtëpisë, duke i rezistuar lehtësisht dëmtimeve mjedisore si dielli ose shiu. Është gjithashtu në përputhje me teknologjinë e re Thread, që është thelbësore kur Apple të zbatojë protokollin e ri Matter në HomeKit në fund të këtij viti, i cili do të na lejojë të shtojmë shumë pajisje të tjera në rrjetin tonë të automatizimit të shtëpisë dhe të tjera si Alexa ose Google Home.

Teknologjia e fijeve gjithashtu lejon që shtrirja e saj të jetë shumë më e madhe. Duke qenë Bluetooth, një nga kufizimet e këtyre pajisjeve është diapazoni i tyre në qendrën e aksesorëve, Apple TV ose HomePod, por me Thread vetë aksesorët e përputhshëm veprojnë si shpërndarës dhe lidhen me njëri-tjetrin, kështu që diapazoni është rritur dhe ne mund t'i vendosim ato shumë më larg nga qendra për sa kohë që ka pajisje të tjera Thread për t'u lidhur.

Mocioni i ri Eve është tani i disponueshëm për t'u blerë me një çmim prej 39 € në dyqane si Amazon (lidhje)


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.