Eve prezanton sensorin dhe ndërprerësin e ri të pajtueshëm të ujit HomeKit

Java e prezantimit në IFA 2019, dhe sot ne ju sjellim lajme nga një prej markave kryesore në pajisje për HomeKit. Eve ka përfituar nga panairi i Berlinit për të prezantuar dy produkte krejtësisht të reja: një ndërprerës i përshtatshëm HomeKit që është i përshtatshëm për sistemet evropiane (Eve Light Switch) dhe një detektor i rrjedhjes së ujit (Eve Water Guard).

Edhe ka nisur përsëritësin e saj për HomeKit që ju lejon të lidhni deri në 8 pajisje shtesë dhe që zgjidh problemet e gamës së pajisjeve Bluetooth. Ai gjithashtu ka prezantuar një version të azhurnuar të kokës së tij termostatikisht Eve Thermo. Të gjitha detajet, më poshtë.

Ndryshimi i të gjithë ndriçimit në shtëpinë tuaj për ta bërë atë të pajtueshëm me çdo sistem automatizimi në shtëpi është i kushtueshëm dhe HomeKit nuk bën përjashtim nga kjo. Por ne kemi një alternativë për të ndryshuar të gjitha llambat në një dhomë: të rrokullisni çelësin. Në këtë mënyrë, me një pajisje të vetme, tashmë kemi arritur që ndriçimi të mund të kontrollohet me HimeKit dhe të gjitha avantazhet që ofron. Eve Light Switch është një ndërprerës i ri i pajtueshëm me sistemin evropian që e lejon këtë, dhe që funksionon gjithashtu si një ndërprerës konvencional, duke ndezur dhe fikur dritat kur shtypen. Ai do të jetë në dispozicion nga tetori në Gjermani, Belgjikë, Austri dhe Hollandë dhe shpresojmë që së shpejti të përhapet në pjesën tjetër të Evropës.

Produkti tjetër krejt i ri i lansuar nga marka është Eve Water Guard, një detektor i rrjedhjes së ujit që ju lajmëron me drita dhe zë sapo të ketë rrjedhje më të vogël të ujit. Ju gjithashtu do të merrni njoftimin përkatës në iPhone dhe Apple Watch, në sajë të integrimit të tij me HomeKit. Perfectshtë perfekte kështu që nuk duhet të prisni për fqinjin tuaj në katin e poshtëm për të marrë befasinë e keqe që lan makina juaj larëse. Nuk kemi ende një datë të lëshimit.

Më në fund, marka ka azhurnuar kokën e saj termostatike (Eve Thermo) me një ekran me cilësi më të lartë dhe kontrolle më të mira prekëse, si dhe një funksionim më të qetë. Eve Extend, përsëritësi që ju lejon të lidhni aksesorët e Eve përmes Bluetooth në çdo distancë nga paneli juaj i kontrollit, tani është në shitje. Ne e analizojmë atë në kanalin tonë (lidhje) dhe zgjidh një problem që shumë prej nesh kishin pritur që dikush të zgjidhte për një kohë të gjatë. Së shpejti do ta kemi në dispozicion në Amazon.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.