Prodhimi masiv i iPhone 12 fillon dhe AirTag tashmë është duke u zhvilluar

Foxconn

Hajde jemi vonuar. Thingshtë gjëja e parë që më ndodh pasi kam shkruar titullin e lajmit. Këto ditë më parë po merrnim të dhëna të ndryshme që tregonin se komponentët për iPhone të rinj të këtij viti po prodhoheshin.

Si disa fotografi të rrjedhura të përbërësve të përmendur dhe paralajmërimet nga prodhuesit se ato ishin disi prapa kohës tradicionale të viteve të mëparshme. Rreth një muaj. Pa dyshim, pandemia e lumtur është plotësisht fajtore. Në impiantet e Foxconn, gjithçka është gati për të filloni prodhimin masiv në mes të këtij muaji.

Një raport i botuar nga Nikkei shpjegon se prodhimi masiv i iPhone 12 të ri do të fillojë në mes të shtatorit. Do të fillojë me iPhone 12 6,1 inç, dhe do të vazhdojë me pjesën tjetër të madhësive në javët në vijim.

Thatshtë treguar gjithashtu në atë artikull që prodhimi masiv i pajisjes së re për ndjekjen e Apple, AIRTAG. Një keychain që mund ta kemi lokalizuar vazhdimisht përmes aplikacionit vendas të Apple «Kërko».

Nikkei shpjegon se kërkesat e rrepta të konfidencialitetit në modelin e iPhone të ri përbënin një sfidë shumë të veçantë këtë vit, pasi prototipet e iPhone 12 duhej të transportoheshin automjete speciale të sigurisë nga Kina në Kaliforni Për verifikim.

Ai gjithashtu thotë se parashikimi fillestar i Apple ishte të prodhonte 80 milion njësi të iPhone 12 për këtë vit, por vonesat e prodhimit kryesisht për shkak të koronavirusit e kanë ulur këtë parashikim në 73 milion njësi. Një zemërim nëse marrim parasysh se prodhimi i tij nuk ka filluar ende.

Megjithatë, Apple ka rritur porositë për iPad në vazhdën e pandemisë COVID-19, duke parashikuar kërkesë të qëndrueshme të fortë për shkak të bllokimit. Së bashku me laptopët, iPad është bërë një mjet i mirë për të studiuar dhe punuar nga shtëpia.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.