Foxconn raportohet se provoi një iPhone të palosshëm me synimin për ta lançuar atë në Shtator 2022

Çdo ditë është më e vështirë të përtërisësh në teknologji, Një nga risitë më të mëdha të kohëve të fundit është hedhja në treg e procesorit të parë për kompjuterët Apple, M1 i ri. Por heqja e këtyre llojeve të inovacioneve, ose përmirësimeve në kamerat e iPhone siç po shohim me modelet më të fundit, është e vërtetë që ka shumë pak për të shpikur. Kjo është arsyeja pse në shumë raste është folur për palosjen e telefonave, pajisje të reja që kemi parë në prodhues të ndryshëm dhe gjithashtu ka pasur spekulime në lidhje me lëshimin e mundshëm të një pajisjeje iPhone i palosshëm... Tani disa raportet sugjerojnë që kjo nisje është e mundur dhe mund të dalë edhe në shtator 2022 ... Vazhdoni të lexoni se ne ju japim të gjitha detajet e këtij iPhone të mundshëm të palosshëm.

Lo djemtë nga Apple Insider sapo zbuluanSiç thonë ata, mediumi kinez i teknologjisë, United Daily News, konfirmon se Apple do t'i kishte kërkuar Foxconn, një nga furnizuesit kryesorë të Apple, prova të ekraneve të palosshme dhe kushinetave për këto pajisje. Të gjitha me synimin për të qenë më në fund Foxconn i cili përfundon në prodhimin e këtij iPhone të ri të palosshëm dhe që lançimi i tij është në shtator 2022. Një sfidë me të cilën Apple nuk dëshiron të kapë gishtat e tyre, kështu që ata nuk janë në nxitim për të lëshuar këtë pajisje. Mediat kineze madje pretendojnë se Apple dëshiron Foxconn arrin një besueshmëri prej 100.000 hapjesh të këtyre ekraneve të reja, një shifër mjaft e lartë duke marrë parasysh që shumë pajisje të tjera janë testuar me midis 20000 dhe 30000 hapje.

Ne do të shohim se si evoluon kjo, është e qartë se ai që Apple vendos të nisë një pajisje me këto karakteristika sepse ata i besojnë asaj, Unë dyshoj se ata do të ndërmarrin të nxjerrin në treg një produkt të papërfunduar dhe për këtë arsye atë që ata nuk janë në nxitim me lansimin e tij. Dhe ti, A mendoni se Apple do të lançojë një iPhone të palosshëm? 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Berti dijo

  Ahem ... "frymëzuar" nga konkursi. Si zakonisht.

  Nuk është kurrë mirë derisa Apple ta "shpikë" atë.