Funksioni i integruar i njohjes së muzikës në iPhone sinkronizohet me Shazam në iOS 16

Një nga aplikacionet që na befasoi më shumë me lançimin e telefonave inteligjentë ishte Shazam, aplikacioni që na lejonte të identifikonim këngët që luheshin rreth nesh. Një aplikacion që Apple vendosi ta blejë për ta integruar në iOS. Ishte në vitin 2014 kur e integruan në qendrën e kontrollit, nuk ishte më e nevojshme të shkarkohej aplikacioni, por aplikacioni ishte interesant të kishte historinë e identifikimit tonë. Tani iOS 16 do të sinkronizojë atë që kap Shazam nga Qendra e Kontrollit në aplikacionin Shazam që të kemi të gjitha këngët e historisë sonë. Vazhdoni të lexoni ndërsa ne ju tregojmë të gjitha detajet…

Siç po thonim, kishte shumë prej nesh që harruam aplikacionin Shazam në 2014, ajo që ndodh është se në fund nuk mund ta ruanim atë këngë për ta kërkuar në një moment tjetër pasi nuk kishte asnjë regjistrim në aplikacionin Shazam. Ndërsa është e vërtetë që Duke mbajtur të shtypur butonin Shazam në qendrën e kontrollit, mund të shohim historinë, nga app ne mund të sinkronizojmë historinë me aplikacionet e palëve të treta si SpotifyPrandaj, është mjaft e dobishme mundësia që qendra e kontrollit të sinkronizohet me aplikacionin tonë.

Risi që padyshim bëhen interesante në këtë iOS 16 të riJo gjithçka do të jetë dizajni i ri i ekranit të kyçjes, kjo risi në lidhje me Shazam është një nga ato gjëra të vogla që padyshim e bëjnë përditësimin interesant. Do të shohim se me çfarë na befasojnë djemtë nga Cupertino teksa lëshojnë versionet e reja beta, po, do të duhet të presim deri në shtator? për të parë gjithçka funksionon në mënyrë perfekte në versionin përfundimtar të iOS 16. Dhe për ju, Çfarë mendoni për mundësinë e sinkronizimit midis butonit Shazam në qendrën e kontrollit dhe aplikacionit të njohjes së muzikës?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.