Vijat anësore të iPhone kanë një funksion që nuk e kishit imagjinuar

Vijat anësore të iPhone kanë një funksion që nuk e kishit imagjinuar

Ka disa vija anësore të vizatuara në anët i iPhone-it tonë. Nuk janë vizatime, as bashkime të materialeve të tyre, por vija që kanë një funksion që deri më tani nuk mund ta imagjinonim. Me sa duket Ato janë estetike dhe i ofrojnë më shumë elegancë telefonit, por ato janë thelbësore në mënyrë që pajisja jonë të funksionojë me garanci të plotë.

Vijat anësore të iPhone kanë funksione që nuk janë estetike

Siç mund ta shohim, shumë pajisje kanë këto vija anësore në telefon. Në iPhone 14 dhe 15 mund të shihen me sy të lirë, madje ka modele që përfaqësojnë nga gjashtë deri në dy vija. A kanë një funksion këto vija?

Në realitet, ato janë transmetime, në mënyrë që të mos ketë probleme me lidhjen në rrjet. Kompania donte të shkonte shumë më tej dhe të favorizonte këtë transmetim me këto vija të printuara. Në këtë mënyrë ka një nivel më të lartë mbulimi midis pjesës së brendshme dhe të jashtme të pajisjes.

Kur duam mbrojmë celularin tonë me një kasë, Ju ndoshta mendoni se mbulimi funksionon më keq. E njëjta gjë ndodh kur Ne e marrim me dorë dhe i mbulojmë ato rreshta, Nëse shikoni mbulimin e tij, ai mund të ndryshojë dhe të bjerë në nivel.

Vijat anësore të iPhone kanë një funksion që nuk e kishit imagjinuar

Pse u krijuan këto linja?

Këto linja garantojnë një sinjal më i mirë antene për të mbuluar rrezen e gjerë të mbulimit. Marrësit e valëve kanë nevojë për një shtesë për të komunikuar më mirë. Me daljen në treg të iPhone 4, dështimet në mbulimin apo lidhjen e tij tashmë ishin të dukshme, duke shkaktuar probleme të konsiderueshme në atë që vërtet duhej.

shumë celularë Ato vareshin nga një antenë e palosshme e zgjatur ose një lloj antene të jashtme që do të garantonte një mbulim të tillë. Për të zgjidhur këtë problem, bëhet një përpjekje për të krijuar dizajne më minimaliste që ofrojnë komunikim më të mirë, si p.sh. vijat anësore në pajisjet iPhone.


Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.