GPU-ja e iPhone-it të ardhshëm do të përqendrohet në Realitetin e Zgjeruar

Bashkimi A10

Ne kthehemi me teknologjitë e vitit, të paktën vitin e kaluar, dhe kjo është se Realiteti Virtual me të vërtetë theu kordonin me ardhjen e tij në PlayStation, i cili ka shitur gati një milion gota, dhe kjo nuk është saktësisht një pajisje e lirë. Sidoqoftë, me ardhjen e Pokémon GO, ne gjithashtu përjetuam një shpërthim tjetër konceptual, atë të Realitetit të Zgjeruar. Tim Cook e ka bërë mjaft të qartë në disa raste se ata janë shumë të interesuar për të dy teknologjitë, dhe kjo është arsyeja pse Gjithçka tregon se GPU-ja e iPhone-it të ardhshëm do të ketë si flamur të saj për të mbështetur këto dy karakteristika teknike kaq e rendesishme.

Apple ka qenë në gjendje të nënshkruajë një marrëveshje të rëndësishme Teknologjitë e Imagjinatës, zhvilluesit e specializuar në këtë fushë të cilët bashkohuni në ekipin e dizajnit të çipave 'A' të Apple, ato që përfshihen në pajisjet mobile. Këto janë disa nga karakteristikat që ka ekipi Teknologjitë e Imagjinatës vlerëson zhvillimin e saj:

Rritje deri në 35% e dendësisë së GFLOPS duke lejuar përmirësimin e efikasitetit në kohën e llogaritjes dhe thjesht teknike në lojërat video. Gjithashtu një përmirësim prej 80% në përpunimin e elementeve të ndërfaqes grafike dhe lojërave me performancë më të ulët. Prandaj, aplikacionet klasike për përdorim të përditshëm do të përfitojnë deri në 70% dhe 90% falë performancës së përmirësuar grafike.

Me këtë, Apple jo vetëm që synon të përmirësojë karakteristikat e Realitetit të Zgjeruar për sistemin operativ, por ajo gjithashtu synon të përmirësojë se si funksionojnë gjërat në përgjithësi, dhe kjo është, Përkundër punës së shkëlqyeshme me iOS 10, ka shumë të cilëve u mungon stabiliteti me të cilin iOS 6 Ajo lëvizi në secilin prej cepave të saj, diçka që mund të mbërrinte përfundimisht falë kësaj aleance sipas informacionit të rrjedhur nga anëtarët e ekipit të Teknologjitë e Imagjinatës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.