Gjenerata e tretë e iPhone SE vjen me një bateri më të madhe dhe një modem të ri

Shumë e kritikojnë atë, por ai ka ndjekësit e tij, të Gjenerata e tretë e iPhone SE mbërriti më 8 mars për të qëndruar. Dhe kjo është se ka shumë që duan të kenë një iPhone, por nuk duan të kalojnë në rrjetin e asaj që kushtojnë smartfonët më premium të djemve në bllok. Të iPhone SE është një iPhone me iOS, diçka që tashmë është garanci, me Touch ID, dhe për vetëm 529 euro në versionin e saj më të lirë. Dhe një nga risitë më interesante të këtij versioni të ri është ajo Ai vjen me 5G dhe me një bateri me më shumë kapacitet. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet ...

Dhe ju e dini që në fund nuk i dimë të gjitha detajet e pajisjeve të reja derisa pajisjet të arrijnë te përdoruesit, ose të paktën të privilegjuarit e parë që mund të testojnë këto produkte. DHEai i ri i gjeneratës së tretë iPhone SE ka kaluar nëpër punëtoritë e "çmontuesve" të pajisjeve kryesore, kjo është arsyeja pse ne tani mund të dimë se kjo e re iPhone SE ka një bateri më të madhe prej 2018 mAh krahasuar me 1821 mAh që kishte modeli i mëparshëm. Një bateri e re që mund të na lejojë deri në dy orë të tjera riprodhimi video dhe madje edhe 10 orë shtesë riprodhimi audio, të gjitha në krahasim me modelin e mëparshëm.

Dhe jo vetëm kaq, tani e dimë se cili modem është fajtor që iPhone SE mund të lidhet me rrjetet 5G. Ky iPhone i ri SE monton një modem të ri Qualcomm Snapdragon X57, një modem që duket se është krijuar për Apple dhe për të cilin dihen pak detaje. Ki parasysh, duket se është një modem që kufizuar në brezat më pak se 6 GHz, diçka e ngjashme me atë që mbështesin iPhone që nuk janë nga Shtetet e Bashkuara pasi mbështesin brezat mmWave.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.