Gurman parashikon më shumë angazhim dhe aplikacione të reja në iOS 16

iOS 16

Kanë mbetur edhe pak javë deri në fillimin e WWDC22, ngjarja më e madhe e vitit për zhvilluesit e Apple. Në këtë event do të dimë të gjitha të rejat për sistemet e reja operative të mollës së madhe: iOS 16, watchOS 9, tvOS 9 dhe shumë më tepër. Tani është koha të imagjinojmë se çfarë funksionesh presim, cilat janë thashethemet që janë dëgjuar më shumë ditët e fundit dhe mbi të gjitha cilat janë më të besueshmet. Kështu ka komentuar pak orë më parë analisti i njohur dhe i njohur Mark Gurman iOS 16 do të sjellë aplikacione të reja të Apple dhe mënyra të reja ndërveprimi me sistemin operativ. Me çfarë po përgatitet Apple?

iOS 16 mund të përfshijë aplikacione të reja të Apple

Ka shumë thashetheme që po shfaqen rreth iOS 16 muajt e fundit. Pritet që ky sistem i ri operativ të mos përfshijë një ndryshim rrënjësor në dizajn. Megjithatë, Apple do të përmirësojë ndërveprimin e përdoruesit me sistemin operativ dhe do të prezantojë më shumë veçori të privatësisë duke zgjeruar veçoritë e përfshira në iCloud+.

iCloud Private Relay në iOS 16
Artikulli i lidhur:
iOS 16 do të sjellë më shumë veçori të privatësisë duke zgjeruar iCloud Private Relay

Këto thashetheme janë shtuar dhe janë bërë më solide falë informacioneve të reja nga analisti i njohur i Bloomberg Mark Gurman. Analisti pretendon se Apple do të prezantojë aplikacione të reja zyrtare me të cilat ndihmon përdoruesin të zgjerojë përvojën e tij në iOS. Përveç kësaj, do të përmirësojë ndërveprimin e përdoruesit me sistemin operativ përmes mënyrave të reja të ndërveprimit.

Nuk është specifikuar se cilat janë këto mënyra ndërveprimi, por jemi pothuajse të sigurt se ato do të jenë të orientuara, ose të paktën disa prej tyre. për të përmirësuar ndërveprimin me miniaplikacionet. Widget-et janë statike dhe shfaqin vetëm informacione. Ndoshta iOS 16 ju lejon të ndërveproni me ta në mënyrë që të siguroheni që jo vetëm të ofrojnë informacion, por edhe të kontrollojnë sistemin operativ nga ekrani bazë.

Gurman pret gjithashtu që lajmet në watchOS 9 të jenë shumë të rëndësishme, veçanërisht në drejtim të përmirësimeve në shëndet dhe në monitorimin e aktivitetit të përdoruesve. Le të kujtojmë se këto risi do të krijojnë serinë e ardhshme Apple Watch 8 që do të shohë dritën në gjysmën e dytë të 2022.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.