Gushti është data kur do të fillojë prodhimi masiv i AirPods 3

La Prodhimi masiv i AirPods të gjeneratës së tretë është planifikuar të fillojë në gushtin e ardhshëm sipas një raporti të ri të lëshuar nga Asia Nikkei. Kështu që duket se kjo verë do të jetë thelbësore për prodhimin e këtyre kufjeve të reja nga kompania Cupertino.

Duket se makineria është në lëvizje dhe është ajo Po ashtu flitet për fillimin e prodhimit të iPhone 13 dhe modeleve të reja 14 dhe 16 inç MacBook Pro të nisë deri në fund të këtij viti.

Dizajn i ngjashëm me AirPods Pro aktual

Nëse gjithçka vazhdon siç është planifikuar Brezi i ri AirPods i tretë do të ketë një dizajn të ngjashëm me kufjet aktuale AirPods ProPo, këto AirPods të rinj nuk do të shtojnë anulimin e zhurmës dhe as pjesa e fundit me silikoni. Logjikisht, kutia e karikimit nuk do të ishte pa tel dhe kjo do të thotë që çmimi i tij përfundimtar mund të jetë disi më i ulët se AirPods Pro aktual. Nuk përjashtohet as mundësia e blerjes së kutisë së karikimit pa tel veç e veç dhe shtimit të një shume shtesë të euros.

Gen-i tjetër ‌AirPods Pro‌ gjithashtu thuhet se do të përfshihet në një azhurnim të ri për të dalluar veten nga modeli bazë dhe një nga këto ndryshime do të ishte heqja e rrjedhjeve tërësisht, që mund të nënkuptojë shikimin një dizajn i ngjashëm me atë të Beats Studio Buds që Apple e nxori në shitje disa orë më parë. E gjithë kjo logjikisht janë thashetheme që nuk konfirmohen nga Apple por që u pëlqejnë faqeve të internetit MacRumors ata bëjnë jehonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.