HomePod i ri me procesor S8 dhe zë më të mirë për vitin 2023

Apple nuk e braktis idenë e një altoparlanti premium në katalogun e tij dhe HomePod i ri me procesor më të mirë dhe audio më të mirë do të jetë gati për t'u shitur në vitin 2023.

Gurman e ka thënë dhe kur ai thotë diçka duhet ta dëgjosh. HomePod i ri do të arrijë në vitin 2023 dhe do ta bëjë këtë me një pamje shumë të ngjashme me atë aktualin, me procesorin S8, i njëjti që do të sjellë serinë e re Apple Watch 8 që do ta shohim më vonë këtë vit. Ky procesor S8 do të jetë shumë i ngjashëm me S6, siç është tashmë rasti me procesorin S7 të serisë aktuale Apple Watch 7. Për të marrë një ide, procesori i HomePod mini është S5, dhe S6 është 20% më i fuqishëm, në mënyrë që S8 edhe pse duket se do të sjellë një përmirësim të konsiderueshëm në gjeneratën e dytë HomePod.

HomePod i ri, i quajtur nga brenda B620, do të ketë të njëjtin procesor S8 si seria e ardhshme Apple Watch s8, dhe do të jetë më shumë si HomePod origjinal për nga madhësia dhe cilësia e zërit sesa HomePod mini. Do të ketë gjithashtu një ekran të ri në krye që mund të ketë edhe funksionalitet me shumë prekje.

Vetëm për shkak se është më afër HomePod origjinal sesa HomePod mini në cilësinë e zërit, nuk do të thotë se ka të njëjtën cilësi tingulli si HomePod origjinal. Procesori i ri S8, shumë më i fuqishëm se A8 i HomePod origjinal, mund t'i japë atij një hap të mirë në cilësi në tingullin nga altoparlanti. Apple bëri të mundur që një altoparlant i vogël si HomePod mini të shtyjë kufijtë e harduerit të tij për sa i përket cilësisë së zërit falë procesorit të integruar S6, kështu që pse të mos bëni të njëjtën gjë me HomePod-in e ri? A do të ketë ngjyra të ndryshme në dispozicion? A do të jetë i njëjti çmim me origjinalin? Për ta parë do të duhet të presim deri në vitin 2023.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.