Huawei qesh me Face ID dhe dështimin e tij në Keynote në njoftimin e tij të fundit

Gabimi i famshëm gjatë Keynote-it të fundit që na vë në dukje të gjithëve për Face ID dhe funksionalitetin e tij nuk ka lënë askënd indiferent. Aq sa edhe më veteranët në këtë botë po dyshojnë për funksionalitetin e vërtetë të kësaj teknologjie apriori tepër të papjekur. Ata që me të vërtetë kanë përfituar nga tërheqja kanë qenë djemtë nga Huawei, të cilët kanë lansuar këtë njoftim fantastik duke u tallur me dështimin.

Kjo është mënyra se si firma kineze e ka parë të arsyeshme të njoftojë se cila do të jetë pajisja e saj e radhës, ose të paktën data në të cilën do ta paraqesë atë, gjithçka tregon se ne do të jemi në gjendje të shohim Huawei Mate 10 më 16 tetor.

Ne nuk do të mohojmë që reklama është plotësisht e suksesshme, ne mund të shohim se si iPhone X i supozuar është i përkushtuar në përpjekjen për të njohur fytyrën e një klloun. Pas identifikimit të pjesëve themelore si hunda, goja dhe sytë, vazhdon të lëshojë një mesazh gabimi. Ne nuk e dimë nëse ata donin të thoshin që Federighi është një klloun, nëse ata donin të thoshin që Face ID është i ngadaltë apo thjesht se është joefikas. Ajo që na është bërë e qartë është se ata përfitojnë nga reklama për të bërë një lojë fjalësh të përmendur atë #TeheRealAIPhone do të prezantohet më 16 tetor. Njoftimin mund ta shihni në këtë postim në Facebook.

Gjithçka sugjeron që Huawei Mate 10 do të ketë ose një sistem të fuqishëm të Inteligjencës Artificiale, ose se ata kanë zgjedhur njohjen e fytyrës që është më efektive sesa ajo e kompanisë Cupertino. Ajo që është e qartë për ne është se Huawei ka rrezikuar shumë me njoftimin, reklamim agresiv që firma kineze do të duhet të justifikojë ditën e lansimit me një produkt me të vërtetë inovativ. Ne do të duhet të vazhdojmë të presim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Matias dijo

  Ai që qesh i fundit qesh më së miri është thënia, apo jo? Epo, atje e lë!

 2.   Ricky Garcia dijo

  A keni iphone? Nëse e keni dhe e keni parë prezantimin do të keni kuptuar që nuk ka dështuar në id

  1.    Matias dijo

   Ju më pyesni mua ??? Sigurisht që unë kam një iPhone dhe shumë pajisje të tjera në bllok! dhe e di që iphone nuk dështoi, funksionoi ashtu si duhej! panë shumë fytyra të panjohura dhe përplasja shpërtheu sigurinë! funksionoi në mënyrë perfekte!
   Problemi mund të lindë që Craig ose nuk e dinte çelësin e zhbllokimit manual ose nuk donte të humbiste kohë dhe mori një të ri!

 3.   DR.0 dijo

  Unë jam shumë qesharak në lidhje me faqet ose kompanitë që përpiqen të qeshin me dështimin e "supozuar" të mollës në fjalën e zezë dhe them se gjoja sepse siç kanë thënë në komentin e mëparshëm, iPhone PA D NOSHTIM dhe nëse e patë prezantimin ose imazhin e dështimit të supozuar ju do të lexoni në anglisht e mëposhtme "shkruani kodin për të aktivizuar Face ID" e cila gjithashtu ndodh në të gjitha Iphone nga 5S që sapo ajo të rifillojë ose SIM hiqet, kodi është kërkuar për të aktivizuar Touch ID dhe në këtë rast Face ID kështu që jo Unë them më shumë, vazhdoni të krijoni polemikë, çfarë ju pëlqen?