Face ID nën ekran për iPhone 15

Bëni iPhone 15

Të gjitha thashethemet kanë tendencën të kenë të njëjtën pikë të përbashkët sot, duket se gjithçka po vonohet shumë... Po, pas problemet e mungesës së komponentëve që shumica e prodhuesve kanë sot, shumë nga thashethemet që ne i shohim si lajme të rëndësishme po vonohen gjatë. Kjo logjikisht mund të ndryshojë me kalimin e kohës dhe përmirësohet në këtë drejtim, por për momentin nuk ka asnjë tregues për këtë.

Një shembull i qartë është Face ID nën ekran, kjo është diçka që duket se është shumë larg tani. Analistët e ndryshëm që shfaqen në rrjet tregojnë se ky sensor nën ekranin e iPhone do të marrë kohë për t'u bërë realitet. Kohët e fundit konsulenti i industrisë së ekranit Ross Young deklaroi së fundmi se iPhone 14s do të ketë atë "vrimë" të vogël në ekran për të shtuar Face ID, kështu që përjashton që të jetë poshtë tij të paktën deri në gjeneratën e ardhshme.

Young, komenton se kamera me rreze infra të kuqe nuk do të lëvizë nën ekran deri në vitin 2023 ose 2024, gjë që na bën të mendojmë se sensori Face ID nuk do të jetë poshtë ekranit deri në lançimin e iPhone 15 Pro ose iPhone 16 Pro.

iPhone 15 do të shtonte Face ID nën ekran

Analistë të tjerë si Ming-Chi Kuo apo edhe Mark Gurman, gjithashtu e bënë të qartë se modeli i ardhshëm i iPhone, përkatësisht iPhone 14, nuk do të shtonte ndryshime të mëdha në lidhje me kamerat dhe sensorët në pjesën e përparme. Ata mund të përfundojnë duke reduktuar shkallën aktuale pak më shumë ose edhe të miratojnë atë formë të nivelit në "stilin e pilulës" më të thjeshtë të cilat mund të shihen në imazhet në këtë artikull.

Sido që të jetë, duket qartë se do të duhet të presim për të parë një iPhone me ekranin plotësisht të pastër nga nivelet ose vrimat, madje është e mundur që firma Cupertino të zgjedhë të mos modifikojë ose ndryshojë pamjen e iPhone tuaj për një kohë më të gjatë. Shumë besojnë se kjo pikë është një shenjë dalluese dhe nëse jo, Pse e vendosën në MacBook Pro nëse nuk kanë Face ID?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.