iPhone është konfirmuar si telefoni inteligjent 5G më i shitur dhe më fitimprurës në botë

A është 5G e ardhmja e telefonisë celulare? A do të errësojë ndonjëherë 6G përhapjen e ngadaltë të 5G? Dyshimet që po ngadalësojnë vendosjen e rrjeteve 5G, është e kotë që prodhuesit si Apple të lançojnë telefona inteligjentë me 5G nëse infrastruktura nuk është gati për të, dhe gati për të hyrë në vitin 2022 nuk është ende ... Apple ishte i ngadalshëm për të inkorporuar 5G modemet në pajisjet e saj, në fund i lançoi por siç ju themi, për shkak të vendosjes së ngadaltë të rrjeteve 5G, vështirë se mund të përfitojmë nga ato rrjete ultra të shpejta që na shitën. Sigurisht, Apple e bëri punën e saj dhe e bëri atë në atë mënyrë që disa analistë konfirmojnë se iPhone është pajisja 5G më e shitur dhe më fitimprurëse në botë. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet.

Dhe duhet të keni parasysh se konkurrenca e Apple ka qenë në këtë shumë kohë përpara atyre të Cupertino-s. Samsung ishte një nga të parët që bëri hapin drejt 5G, ai e inkorporoi atë në shumicën dërrmuese të pajisjeve të tij, por pas periudhave të rritjes tani është në një periudhë negative. Është e vërtetë që ata përfitojnë nga një portofol i madh pajisjesh që i bëjnë të shiten mirë me një larmi çmimesh. Sipas Strategy Analytics, Apple me iPhonee ka arritur të qëndrojë si Telefoni 5G më i shitur në botë, duke pasur si kjo 25% e tregut global të smartfonëve me 5G. 

Oppo renditet si lideri 5G në Android, dhe Xiaomi kalon në një pozicion të tretë pas rritjes së madhe që pati në fillim të 2021. Huawei nga ana e saj vazhdon të penalizohet pas sanksioneve amerikane dhe të ketë një rikuperim të vështirë. Të dhëna të mira për Apple, por siç thashë në fillim të postimit, A është 5G i rëndësishëm sot? A është marketing i pastër? Ne ju lexojmë ...

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Ricky Garcia dijo

    Unë mendoj se nuk është relevante, as marketing, vetëm se në Spanjë do të standardizohet me një ritëm shumë më të ngadaltë se 4G, që në atë kohë ishte më e nevojshme se 5G tani. Ditën që të gjitha kompanitë ofrojnë 5G, ne do të shkojmë për iphone 16