IPhone 11, SE dhe XR nuk do të përfshijnë gjithashtu një përshtatës karikimi nga tani e tutje

Ndikimi në mjedis është studiuar nga Apple dhe është marrë parasysh kur merren vendime për produktet e saj të reja. Thashethemet theksuan një zvogëlim të madhësisë së kutisë së iPhone 12 të ri dhe heqjen e EarPods dhe adaptorit të karikimit nga brenda. Më në fund, kjo fjalë është materializuar dhe Big Apple siguron që ata e bëjnë atë nga përgjegjësia me mjedisin dhe për të shmangur ndikimin më shumë në mjedis. Megjithatë, është gjithashtu e re që IPhone 11, SE dhe XR që shiten ende nuk do të vijnë me Earpods ose adaptorin e karikimit, një lëvizje interesante që globalizon këtë vendim në gamën e iPhone.

Artikulli i lidhur:
Apple nuk përfshin përshtatësin e karikimit në iPhone 12 dhe e shet atë për 25 euro

Të gjithë iPhone pa një përshtatës karikimi ose EarPods

Me faqen e azhurnuar të Apple, ne jemi në gjendje të kontrolloni ndryshimet në të gjitha pajisjet. Ardhja e iPhone 12 ka çuar në tërheqjen e iPhone 11 Pro nga shitja.Aktualisht, panorama mbetet me iPhone 12 dhe 12 Pro në krye, e ndjekur nga iPhone 11, XR dhe, më në fund, SE.

Si pjesë e përpjekjes së Apple për të përmbushur qëllimet e saj mjedisore, iPhone 11 nuk përfshin më një përshtatës të rrymës ose EarPods. Mund të përdorni kufjet ekzistuese Apple dhe adaptorin e energjisë, ose t'i blini këto pajisje veç e veç.

Risia është në këto gjenerata të mëparshme: 11, XR dhe SE. Përditësimi i uebit Hiqni EarPods dhe adaptorin e karikimit nga kutia. Me këtë lëvizje, arrihet e njëjta gjë që dëshirohej të arrihej me iPhone 12: kuti më të vogla në të cilat përfshihen vetëm terminali dhe një kabllo USB-C, jo USB-A, me të cilën mund të arrihet karikimi i shpejtë i Dorëzimit të Energjisë. Për ata që nuk kanë një përshtatës karikimi USB-C, ata do të duhet ta blejnë atë dhe Apple ka një kosto prej 25 eurosh.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   kimike dijo

  A e gëlltit dikush vërtet se ka qenë për planetin dhe jo për të fituar më shumë para?

 2.   Fabri s dijo

  Le të shohim nëse çmimi do të jetë vetëm për celularin, dua të them çmimin e karikuesit dhe kufjeve, them….
  Unë mendoj se nuk do të. Planeti dhe Apple falënderojnë të gjithë ata që do të blejnë "vetëm celularin" e ri të mollës së kafshuar

 3.   Luis B. dijo

  Mac Gjithmonë duke menduar në planet se si të merrni më shumë para prej tij pa fshehje pa turp një grabitje e tërë në shkretëtirë më e keqja gjithmonë do të ketë nga ata që me gjithë ato rrotulla të këqija vazhdojnë t'i blejnë ata që falimentojnë