IPhone 7 do të mbërrijë në Kolumbi në 21 Tetor

iphone-7-plus-24

Momente para përfundimit të fjalës kryesore për prezantimin e iPhone të ri 7 dhe 7 Plus, Apple tregoi listën e vendeve ku kjo pajisje e re do të ishte e disponueshme në grupin e parë, një listë të vendeve ku vendet që gjithmonë merrnin terminalin në pjesën e dytë u përfshinë grupe, diçka që djemtë e Cupertino nuk ishin mësuar. Problemi i zakonshëm, mungesa e aksioneve, u përsërit por kësaj here në një mënyrë shumë më të theksuar Për shkak se terminali ishte në dispozicion në shumë vende të tjera, gjë që i ka detyruar djemtë në Foxconn të fillojnë të prodhojnë pajisje sikur të mos kishte nesër.

Por modelet e reja iPhone 7 dhe 7 Plus nuk janë ende të disponueshme në të gjithë botën, por ka ende një numër të madh të vendeve ku ata ende janë duke i pritur me krahëhapur, pavarësisht nga çmimi me të cilin do të arrijnë në ato tregje. Lexuesit tanë në Kolumbi do të jenë në gjendje të shijojnë këtë terminal nga 21 tetori i ardhshëm, data në të cilën ajo tashmë do të jetë në dispozicion në shitësit e zakonshëm. Atë ditë ai do të mbërrijë në Korenë e Jugut, vendlindjen e Samsung, dhe një ditë më parë do të arrijë në Egjipt.

Por jo vetëm që iPhone 7 dhe 7 Plus do të vijnë, por Do të vijnë edhe modelet e reja Apple Watch Series 1 dhe 2. Prezantimi zyrtar i iPhone 7 dhe 7 Plus u zhvillua në 16 Shtator dhe u desh vetëm pak më shumë se një muaj për të qenë në dispozicion në shumicën e vendeve ku kompania shet produktet e saj, ose drejtpërdrejt ose përmes palëve të treta. Duket se djemtë nga Cupertino kanë vendosur bateritë për të ofruar produktet e tyre të reja në shumicën e vendeve së bashku, një pikë shumë në favor të Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.