IPhone SE 2 mund të përfundojë të quhet iPhone 9

 

IPhone SE 2 është një nga modelet më të pritur të këtij 2020, falë të gjitha thashethemeve që po shfaqen dhe që kinse filtrojnë specifikimet dhe çmimin e tij. Ky iPhone i ri "i lirë", i cili mund të përsërisë suksesin e madh të paraardhësit të tij, iPhone SE, do të mbërrinte këtë pranverë, dhe Tani informacioni i ri siguron se mund të quhet "iPhone 9", hallka që mungon në suksesionin e emrave të iPhone që nga fillimi i tij.

Viti i lançimit të iPhone X, Apple theu plotësisht traditën që e kishte mbajtur me vite. Ky ishte viti i iPhone 7s, por në vend të kësaj ai lëshoi ​​dy modele të iPhonoe 8 (iPhone 8 dhe 8 Plus) dhe iPhone X (lexo iPhone 10). Ku ishte iPhone 9? Një vit më vonë, Apple lëshoi ​​iPhone XS, XS Max dhe XR, dhe vitin e kaluar, iPhone 11 dhe 11 Pro / Pro Max. "Borxhi" që Apple mban me numrin 9 mund të përfundojë të paguhet këtë pranverë me këtë telefon të ri. Nëse i dëgjojmë thashethemet, numri 9 do të kishte shumë kuptim, pasi iPhone i ri iPhone SE 2, siç e kemi quajtur deri më tani, do të kishte një dizajn pothuajse identik me iPhone 8, por me një rinovim të madh të brendshëm për ta përshtatur atë në vitin 2020.

IPhone 9 i ri (le ta fillojmë ta quajmë kështu) do të përfshinte një çip A13 Bionic, një mbrapa qelqi që mund të jetë në dispozicion në të zezë, argjend dhe të kuqe, dhe një ekran 4,7 inç, me një dizajn të pjesës së përparme pothuajse identike me atë të iPhone 8, që do të thotë se do të kishte Touch ID dhe korniza. Tërheqja kryesore e këtij modeli do të ishte çmimi i tij i ulët, rreth 399 dollarë sipas thashethemeve, vështirë për t’u besuar për shumë njerëz. Ne nuk dimë specifikime të tjera të tilla si kamera, RAM dhe bateria, por me atë çmim ai përsëri do të ishte një tjetër shitës më i mirë që do të ndihmonte kompaninë të shëndoshte shifrat e të ardhurave.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Roberto dijo

    EXCELENNTTEEEE !!!