Mbërrin Insta360 ONE R i ri, kamera e re e veprimit me regjistrim 360

Ne prezantojmë të renë Insta360 ONER, kamera e parë vepruese modulare me të cilën mund të regjistrojmë në 360 gradë ndërsa bashkojmë kamera të ndryshme që vijnë me teknologjinë Leica për lentet. A kamera modulare që arrin të revolucionarizojë tregun e kamerave të veprimit meqenëse mund të përdoret edhe me dronët më të përdorur në treg. Pas kërcimit, ne ju tregojmë të gjitha detajet e kësaj Insta360 ONE R të ri, kamera e përkryer e veprimit modular.

Siç e keni parë në videon e mëparshme, Insta360 dëshironte të shkonte më tej me këtë Insta360 ONE R, kamera e re nga gjigandi kinez. Një aparat fotografik që në të vërtetë është një 3 në një pasi që me një trup të vetëm të kamerës mund të përdorim një Kamera 360 (si ai që pamë në Insta360 ONE X), a Kamera 4K që ka karakteristikat e asaj të mëparshme ndër të cilat qëndron stabilizimi i FlowState që e vërteta funksionon shumë mirë, ose a kamera me një sensor një inç dhe një lente Leica.

Në «trupin e kamerës» do të kemi një ekran me prekje të kthyeshme Me të cilën ne mund të luajmë sipas nevojave tona për të regjistruar ose për të marrë fotografi në mënyrën selfie. Plus gjithashtu ne mund ta zhytim kamerën deri në 5 metra (mjaftueshëm për të praktikuar snorkeling) ose madje shkoni deri në 30 metra të thella me një rast zhytjeje që do të nisë shkurtin e ardhshëm. Regjistrimi në 4K deri në 60fps ose 5.7K në modalitetin 360 duke përdorur kodekun H265.

Karakteristikat e tij plotësohen nga a Modaliteti i ri i Natës që përmirëson marrjen e videos dhe fotografive të versionit të mëparshëm të Insta360, mundësia e kontrollit të kamerës përmes zërit tonë, ose Auto Frame që falë koleksionit të videos 360 mund të finalizojë një video me gjurmimin e subjektit që duam. E gjithë kjo përveç një mënyre Ajror, siç e kanë quajtur. Një aksesor që na ndihmon të montojmë këtë Insta360 të ri në një Mavic Pro ose në një Mavic 2. Një mundësi e shkëlqyeshme për t'i dhënë dronëve tanë më shumë mundësi.

Çdo gjë ka një çmim, dhe padyshim që duhet të kemi parasysh që në këtë rast po marrim dy kamera me çmimin e një. Kjo e re Insta360 ONER ka një çmim, në të vetin Version binjak, nga 509,99 €; nëse duam versionin me një sensor një inç (pa kamera 360) do të duhet të paguajmë 599,99 € (ose 339,99 € për versionin 4K pa 360). Çmime të pranueshme që bëjnë pako shumë interesante pasi ato mund të përshtaten me nevojat tona. Gjëja më e mirë është që siç thamë ne po flasim për një trup të vetëm kamera që mund të kombinohet me kamera të shumta që djemtë në Insta360 na ofrojnë: kamera 360, kamera 4K, kamera sensor 1 inç dhe lente Leica. Një mundësi e shkëlqyeshme për t'u marrë parasysh për këdo që kërkon një kamerë veprimi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.