IPhones 2020 me patate të skuqura Qualcomm X55 për 5G

5G

Shumë e kritikuan Apple për mos përfshirjen e patate të skuqura 5G në modelet aktuale të iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe Pro Max këtë vit dhe është se përdoruesit nuk ndryshojnë më aq smartphone si më parë, kështu që kanë një çip me 5G në brendësi të një pajisje aktuale është e rëndësishme nëse doni të qëndroni disa vjet me të.

Padyshim që Apple donte ta kishte këtë 5G në iPhone tuaj ose kështu ne duam të besojmë, kështu që tashmë po lëviz që të mos dështojë në iPhone në vijim. Në këtë rast, bëhet fjalë për shtimin e çipit Qualcomm X55 në iPhone të 202-të dhe gjithçka duket tashmë e vendosur sipas asaj që thonë në mediumin e njohur Nikkei aziatike.

Ky modem Qualcomm X55 është pasardhësi i modelit aktual X55 dhe do të zbatohet sipas këtij raporti në të gjithë iPhone që Apple lanson vitin e ardhshëm, modelet 5,4 inç, 6,1 dhe 6,7 inç. Siç e shohim në këtë raport Nikkei shpejtësitë Ato do të lëvizin midis 7 Gb / s të shkarkimit dhe 3 Gb / s të ngarkimit, kështu që nuk është aspak keq. Logjikisht Apple dëshiron të ketë modemet e veta në pajisjet e saj, por siç është komentuar tashmë në artikuj të tjerë, këto do të mbërrijnë më vonë, ato priten për afërsisht 2022.

Tani për tani gjithçka është mjaft e komplikuar me lidhjen 5G, nuk është diçka që ne e kemi zbatuar me të vërtetë mirë këtë vit dhe do të duhet pak kohë për ta bërë këtë, kështu që nuk është thelbësore që iPhone juaj të mbajë këtë modem për t'u lidhur me 5G tani. Alsoshtë gjithashtu e vërtetë që është gjithmonë më mirë ta marrësh por siç e di mirë proceset gjyqësore midis Qualcomm dhe Apple vonuan zbatimin e saj në kompjuterë dhe tani do të jetë koha të presim vetë versionin tjetër të iPhone për ta parë të vendosur brenda.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.